Bezpieczeństwo, Aktualności • 29.03.2018

Wyciek danych osobowych z TVP
Niezawodny serwis Niebezpiecznik ujawnił wyciek danych osobowych z Telewizji Polskiej. Szacuje się, że poszkodowanych może być 10 tys. osób. Jest wśród nich znana aktorka.

Prawo, Aktualności • 29.03.2018

KNF nałożyła karę na PZU i TU Generali
Komisja Nadzoru Finansowego zdecydowała o nałożeniu kar na PZU i TU Generali. Kary związane są z opóźnianiem przez towarzystwa ubezpieczeniowe przyznawania i wypłat odszkodowań.
Na mocy ugód i wyroków sądowych, łączna wartość odszkodowań za korzystanie przez firmy z nielicencjonowanego oprogramowania na rzecz producentów zrzeszonych w BSA wyniosła w 2017 roku 2,2 mln zł.

Bezpieczeństwo, Aktualności • 27.03.2018

Ujęto przywódcę groźnej grupy cyberprzestępczej
Na ponad jeden miliard euro szacowane są straty poniesione w wyniku działania gangu cyberprzestępców w 30 różnych krajach. Przywódca grupy został ujęty w miejscowości Alicante w Hiszpanii, o czym informuje Europol (Europejski Urząd Policji).

Bezpieczeństwo, Aktualności • 26.03.2018

Dalszy ciąg kłopotów Facebooka – tym razem z SMS-ami
Po problemach wywołanych doniesieniami byłego pracownika Cambridge Analitica, Facebook musi zmierzyć się z kolejnymi oskarżeniami o naruszanie prywatności użytkowników. Tym razem chodzi o wiadomości SMS, do których firma posiadała nieskrępowany dostęp.

Prawo, Aktualności • 26.03.2018

Jak wdrożyć RODO?
Ogólne rozporządzenie o ochronie danych osobowych (RODO) sieje niemałe zamieszanie wśród przedsiębiorców. W odróżnieniu od GIODO nie będzie rejestru w który zgłoszenie było utożsamiane z „załatwieniem sprawy”. W takim razie jak się przygotować na nowe przepisy?

Bezpieczeństwo, Aktualności • 25.03.2018

Zalecamy ostrożność przed zakupami w sklepie: slavcomp.pl
Otrzymujemy bardzo dużo zgłoszeń na temat sklepu slavcomp.pl, w związku z tym postanowiliśmy go sprawdzić.

Prawo, Aktualności • 25.03.2018

Załatwiaj sprawy urzędowe przez ePUAP
ePUAP to Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej. Jest to system, który umożliwia załatwienie wielu spraw bez konieczności osobistej wizyty w urzędzie. Aby móc z niego skorzystać wystarczy dostęp do Internetu oraz założenie darmowego konta.

Bezpieczeństwo, Aktualności • 24.03.2018

Zalecamy ostrożność przed zakupami w sklepie: supermedia24.pl
Otrzymaliśmy zgłoszenie od jednego z naszych czytelników i postanowiliśmy sprawdzić sklep supermedia24.pl

Prawo, Aktualności • 23.03.2018

Sejm zaostrza prawo telekomunikacyjne
Zbliża się koniec procederu naciągania konsumentów na drogie SMS-y i przeciągania składanych reklamacji. Sejm przyjął nowelizację prawa telekomunikacyjnego, która powinna lepiej chronić konsumenta przed wydatkami, na które nie wyraził zgody.

Legalniewsieci.pl © 2019

Realizacja strony weboski

e-Gazela Biznesu

Trwa generowanie dokumentu...

REKLAMA

zamknij okno