Aktualności, Bezpieczeństwo • 26.09.2018

14 lat więzienia za pomaganie hakerom!
Amerykański sąd skazał na 14 lat więzienia twórcę znanej usługi, pozwalającej sprawdzić, czy dostępne aktualnie oprogramowanie antywirusowe jest w stanie wykryć przygotowywany przez hakerów szkodliwy kod.

Bezpieczeństwo, Aktualności • 26.09.2018

Żeby być bezpiecznym, należy dać się zhakować!
Każda firma, bez względu na wielkość i branżę, jest zagrożona atakiem hakerskim. Współcześnie udział w szkoleniu z RODO i hasła na 12 znaków nie są już wystarczającymi działaniami zapobiegającymi atakom cyberprzestępców. Czy istnieje sposób, by firmowe bazy danych były bezpieczne?

Aktualności, Badania • 26.09.2018

Polacy wysyłają coraz mniej SMS-ów
Jak wynika z opublikowanego przez Główny Urząd Statystyczny raportu „Poczta i telekomunikacja – wyniki działalności w 2017 roku”, Polacy wysłali w ubiegłym roku 49,2 mld SMS-ów, prawie miliard mniej niż w 2016 roku. Odwrotny trend można obserwować w przypadku MMS-ów.

Marketing, Aktualności • 26.09.2018

Każdy startujący biznes zaczyna od hostingu?
Myśląc o innowacyjnych startupach skupiamy się zazwyczaj na gotowym już produkcie oferującym ciekawe – czasem wręcz rewolucyjne – rozwiązania. W rzeczywistości, od konceptu po wdrożenie usługi lub wprowadzenie produktu wiedzie długa droga.

Aktualności, Bezpieczeństwo • 25.09.2018

Żartownisie zmieniali nazwy w mapach Google
Mapy Google znalazły się na celowniku internetowych „wandali”, którzy pozmieniali w nich nazwy szkół i instytucji. „Szkoła jenzykuw obcych” czy „Zespół szkół Psychoaktywnyh” – między innymi takie lokalizacje można dziś było znaleźć w serwisie.

Bezpieczeństwo, Aktualności • 25.09.2018

CBA kupiło oprogramowanie za 33 mln zł – czy to Pegasus?
Jak informuje TVN24 podczas kontroli przeprowadzanej przez NIK w siedzibie CBA kontrolerzy natrafili na fakturę opiewającą na 33 mln zł. Wiele wskazuje na to, że dotyczy ona zakupu i wdrożenia oprogramowania szpiegowskiego Pegasus.
Każdego dnia do milionów skrzynek pocztowych docierają złośliwe wiadomości e-mail których celem jest przekonanie odbiorców do kliknięcia w złośliwy link lub udzielenia zgody na wykonanie złośliwego kodu. Mimo to wielu pracowników firm nadal nie potrafi rozpoznać takich maili, a 13% z nich bez zastanowienia klika niebezpieczne linki, za którymi może się ukrywać złośliwe oprogramowanie.
Sklepy sieci Żabka mogą funkcjonować w niedziele z zakazem handlu, jeżeli mają podpisane odpowiednie umowy z operatorami pocztowymi. Jest to jeden z wyjątków zawartych w ustawie regulującej zakaz handlu w niedziele.
Reklama sprzeczna z prawem odnosi się do następujących grup towarów: napojów alkoholowych, wyrobów tytoniowych, w telewizji, radiu, prasie dziecięcej i młodzieżowej, leków wydawanych tylko z przepisu lekarza(nie dotyczy specjalistycznych pism medycznych), niektórych gier losowych i zakładów.

Aktualności, Bezpieczeństwo • 24.09.2018

Home.pl już działa, powodem problemów był atak DDoS
Dziś od rana nie działało wiele stron i usług w polskim internecie. Nie dało się też skorzystać z aplikacji, np. do zakupu biletów komunikacji miejskiej. Problemy dotknęły firmy korzystające z infrastruktury home.pl.

Legalniewsieci.pl © 2019

Realizacja strony weboski

e-Gazela Biznesu

Trwa generowanie dokumentu...

REKLAMA

zamknij okno