Jak powszechnie wiadomo od 25 grudnia 2014 roku obowiązuje nowa ustawa z dnia 30 maja 2014 roku o Prawach Konsumenta, która jednocześnie spowodowała zmianę brzmienia art. 172 ustawy Prawo telekomunikacyjne. Na pierwszy rzut oka zmiana nie wydaje się być znacząca, ale w praktyce wprowadziła rewolucję w formie docierania do ewentualnych klientów przedsiębiorcy. Nastąpił kres wysyłania zapytań o wyrażenie zgody oraz pojęcia „mail pozyskany ze źródeł ogólnodostępnych”. Sprzeczne w przepisami stało się wysyłanie niezamówionych informacji handlowych nie tylko do osób fizycznych (konsumentów), ale również do innych podmiotów prawa, takich jak osoby prawne.

Prawo, Aktualności • 21.05.2015

Reklamacja także bez paragonu. UOKiK vs Auchan!
O tym że prawa konsumenta nie mogą być w żadnej sposób ograniczane przekonał się ostatnio Auchan. Sprawa dotyczyła informacji zawartych na paragonach, którą klienci mogli odebrać jako pouczenie o obowiązującym stanie prawnym i rezygnować z przysługującego im uprawnienia do składania reklamacji bez paragonu.

Bezpieczeństwo, Aktualności • 11.05.2015

Pirat z Allegro za kratkami
Sąd Rejonowy w Słupsku skazał Tomasz Z. 
na trzy lata pozbawienia wolności za aukcje internetowe z nielegalnymi programami komputerowymi.

Prawo, Aktualności • 04.05.2015

Podstawowe rodzaje dropshippingu
Dropshipping jako elastyczny model sprzedaży może być prowadzony w kilku postaciach. Poniżej przedstawię krótką charakterystykę dwóch podstawowych, które wybierają e-przedsiębiorcy oraz z którymi mamy najczęściej do czynienia jako ich klienci.

Aktualności, Bezpieczeństwo • 03.05.2015

Facebook grozi europejskim GIODO!
Nowe produkty Facebook'a trafią do nas z opóźnieniem albo wcale! Dlaczego? Ponieważ europejskie organy odpowiedzialne za ochronę danych osobowych Europejczyków starają się rzetelnie chronić dane osobowe użytkowników!

Prawo, Aktualności • 02.05.2015

Zmiany w prawie e-aptek!
3 maja 2015 r. wchodzi w życie rozporządzenie Ministra Zdrowia dotyczące sprzedaży wysyłkowej produktów leczniczych z 3 kwietnia 2015 r. Czy rozporządzenie wyeliminuje z rynku podróbki? Jakie obowiązki informacyjne nakłada ustawodawca na e-apteki?

Bezpieczeństwo, Aktualności • 09.04.2015

UOKiK ostrzega przedsiębiorców przed masowym mailingiem!
Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta odniósł się do masowego mailingu, który trafił do niemalże każdego e-przedsiębiorcy. Z maila wynikał obowiązek zmiany regulaminu w terminie 7 dni od doręczenia wiadomości. Okazuje się również, że maila otrzymał także UOKiK!

Prawo, Aktualności • 05.04.2015

O licencji słów kilka
Niniejszy wpis otwiera serię poświęconą tematyce praw autorskich i własności intelektualnej.

Prawo, Aktualności • 02.04.2015

O treściach cyfrowych (cz. 2)
Treści cyfrowe dostarczone na trwałym nośniku są przedmiotem umowy sprzedaży, a dostarczone bez nośnika są przedmiotem umowy o dostarczenie treści cyfrowych. To dwa różne rodzaje umów, z którymi wiążą się odmienne szczegółowe obowiązki informacyjne sprzedawcy, jak również inne są możliwości i przesłanki odstąpienia od umowy w ramach tzw. „zwrotu konsumenckiego”.

Prawo, Aktualności • 28.03.2015

O treściach cyfrowych słów kilka (cz. I)
Pliki mp3, e-booki a nawet czołg w grze! Czym są treści cyfrowe? Jakie obowiązki na sprzedawcę treści cyfrowych nakłada ustawa o prawach konsumenta? Sprawdź w najnowszym artykule!

Legalniewsieci.pl © 2019

Realizacja strony weboski

e-Gazela Biznesu

Trwa generowanie dokumentu...

REKLAMA

zamknij okno