Prawo, Aktualności • 31.08.2018

Za zakupy w AliExpress zapłacisz VAT
Ministerstwo Finansów kontynuuje swoją politykę uszczelniania systemu podatkowego. Resort chce ściągać podatek od towarów i usług (VAT) od podatników dokonujących zakupów na chińskich portalach handlowych. Najczęściej odwiedzanym przez Polaków serwisem tego typu jest AliExpress.
Podstawowym celem ustawy, która weszła w życie 28 sierpnia br., jest stworzenie Krajowego Systemu Cyberbezpieczeństwa (KSC).

Marketing, Prawo • 27.08.2018

Jak chronić wizerunek przedsiębiorcy w sieci?
Konkurencja nie śpi, to często wypowiadane przysłowie, które sprawdza się zwłaszcza wśród e-przedsiębiorców. Rynek wymusza coraz to nowsze metody walki o klienta. Nierzadko są to sposoby nieczyste. Jedną z takich metod jest zamieszczanie negatywnych opinii oraz komentarzy w sieci.
Na prosty, ale i oryginalny pomysł na zapewnienie ochrony wizerunku fotografowanym na imprezie masowej wpadł holenderski organizator. Wystarczyło nakleić sobie kropkę na czole, by wyrazić brak zgody na publikację własnego wizerunku na zdjęciach z imprezy.
Z dniem 25 maja br. weszły w życie nowe przepisy ochrony danych osobowych popularnie zwane RODO. Niestety nowa regulacja przysparza wielu problemów interpretacyjnych, w związku z bardzo ogólną treścią przepisów. Przedsiębiorcy straszeni karami finansowymi zaczęli jednak w większym stopniu dbać o nasze dane i procesy ich przetwarzania. Niektórzy aż nadto wzięli sobie do serca nowe zalecenia. Dlatego też nie brakuje głosów, które wskazują, iż RODO doprowadziło do wielu absurdów życia codziennego, które zamiast chronić nasze dane, rozbawiają lub wręcz utrudniają zwykłe czynności.

Aktualności, Prawo • 22.08.2018

Devil Energy Drink już wie, że zapłaci karę
Producent napoju Devil Energy Drink, firma Waterius, musi zapłacić karę w wysokości 60 tysięcy złotych orzeczoną prawomocnym wyrokiem sądowym. Firma przegrała sprawę o reklamę z hasłem „Ona już wie, co za chwilę będzie miała w ustach”, które miało silny podtekst seksualny.
Komisja Europejska pracuje nad przepisami prawa, które przymuszą portale i serwisy społecznościowe do usuwania terrorystycznych i ekstremistycznych treści już w ciągu godziny od ich oznaczenia.
Srogą karę będzie musiała ponieść spółka, która stosowała proceder pozyskiwania klientów podszywając się pod ich dotychczasowego operatora. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów nałożył na firmę Nasza S.A. karę w wysokości aż 1,8 miliona złotych.

Aktualności, Prawo • 13.08.2018

Nie będzie centralnego rejestru domen zakazanych
Ministerstwo Cyfryzacji wycofuje się z pomysłu na powstanie centralnego rejestru domen zakazanych, w którym miałyby się znaleźć witryny naruszające prawo. Minister cyfryzacji nie wyklucza jednak, że powrót do pomysłu stworzenia centralnego narzędzia umożliwiającego zablokowanie każdej witryny jest w przyszłości możliwy.
W zakresie umów obejmujących świadczenie usług, dostarczanie mediów i treści cyfrowych obowiązują szczególne regulacje prawne. Wynika to z tego, że świadczenia określone w takich umowach mogą być częściowo lub w całości wykonane przed upływem terminu do konsumenckiego odstąpienia od umowy. Przyjrzyjmy się w szczególności zasadom odnoszącym się do odstąpienia od umów o dostarczanie wody, gazu lub energii elektrycznej.

Legalniewsieci.pl © 2019

Realizacja strony weboski

e-Gazela Biznesu

Trwa generowanie dokumentu...

REKLAMA

zamknij okno