O tym, że anonimowość w Internecie jest złudna przekonał się 34-latek z Bytowa. Po trzech latach od zamieszczenia w sieci wpisu nawołującego do nienawiści stanie za to przed sądem.

Aktualności, Prawo • 12.09.2018

Parlament Europejski poparł Acta 2.0
Europarlament poparł dyrektywę dotyczącą praw autorskich na jednolitym rynku cyfrowym, zwaną „Acta 2.0”. Za projektem zagłosowało 438 europosłów, przeciw było 226 posłów, zaś 39 wstrzymało się od głosu. Tym samym dyrektywa wkrótce wejdzie w życie.

Prawo, Aktualności • 12.09.2018

Jest projekt KE w sprawie zniesienia zmiany czasu
Komisja Europejska przedstawiła w środę projekt przepisów w sprawie zniesienia sezonowych zmian czasu w Europie. Zgodnie z propozycją przestawienie zegarków odbyłoby się ostatni raz w 2019 roku, a kraje UE mogłyby wybrać, który czas będzie ostatecznie w danym kraju stosowany.

Aktualności, Prawo • 06.09.2018

YouTube przeciwko „Acta 2.0”
Choć nie można tego jeszcze nazwać oficjalnym stanowiskiem serwisu, do protestu przeciwko nowej dyrektywie w sprawie praw autorskich na jednolitym rynku cyfrowym przyłączył się dyrektor naczelny YouTube, Robert Kyncl.

Aktualności, Prawo • 05.09.2018

KNF cofa zezwolenie dla Fritz Exchange
Internetowy kantor wymiany walut Fritz Exchange znalazł się na celowniku Komisji Nadzoru Finansowego po tym, jak spółka „zgubiła” pieniądze przekazane jej przez klientów. W opinii Komisji dalsza działalność spółki stanowiłaby zagrożenie.

Prawo, Aktualności • 05.09.2018

Interpretacje podatkowe do kosza
Obecnie każdy podatnik może wystąpić do naczelnika urzędu skarbowego o wydanie interpretacji podatkowej. Decyzje te pomagają w rozumieniu skomplikowanych przepisów oraz pozwalają zaoszczędzić na podatku, gdy stwierdza się brak obowiązku zapłaty, ale przede wszystkim dają przedsiębiorcom poczucie bezpieczeństwa. Niestety w niedługim czasie interpretacje podatkowe odejdą do lamusa.
Wzrastająca liczba klientów korzystających z chińskich serwisów zakupowych stanowi coraz większy problem zarówno dla Skarbu Państwa, który traci na tym wpływy podatkowe, jak również dla największego polskiego portalu e-commerce – Allegro.pl.

Prawo, Aktualności • 03.09.2018

Prawie 2.5 tys. skarg za naruszenie RODO!
W ciągu 3 miesięcy obowiązywania RODO do Urzędu Ochrony Danych Osobowych (UODO) wpłynęło 2.4 tys. skarg na łamanie przepisów dotyczących ochrony danych osobowych. Warto dodać, że podobnych skarg w całym 2017 r. wpłynęło 2950!

Prawo, Aktualności • 31.08.2018

Nagranie białego szumu naruszyło prawa autorskie?
Szum biały (ang. white noise) to rodzaj szumu akustycznego o całkowicie płaskim widmie, kombinacja częstotliwości dźwiękowych o równych proporcjach. Można go bez większych problemów wygenerować elektronicznie i udostępnić w postaci nagrania audio. Czy można przy tym naruszyć czyjeś prawa autorskie?

Prawo, Aktualności • 31.08.2018

Koniec z blokowaniem kupujących z innych krajów UE
Na początku grudnia 2018 r. rozpocznie się stosowanie przepisów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego, które wprowadza zakaz różnicowania klientów z terenu UE ze względu na przynależność państwową lub miejsce zamieszkania. Dzięki temu usługodawcy nie będą mogli blokować dostępu do swoich stron klientom spoza własnego kraju.

Legalniewsieci.pl © 2019

Realizacja strony weboski

e-Gazela Biznesu

Trwa generowanie dokumentu...

REKLAMA

zamknij okno