Prawo, Aktualności • 12.09.2018

Jest projekt KE w sprawie zniesienia zmiany czasu
Komisja Europejska przedstawiła w środę projekt przepisów w sprawie zniesienia sezonowych zmian czasu w Europie. Zgodnie z propozycją przestawienie zegarków odbyłoby się ostatni raz w 2019 roku, a kraje UE mogłyby wybrać, który czas będzie ostatecznie w danym kraju stosowany.

Aktualności, Prawo • 06.09.2018

YouTube przeciwko „Acta 2.0”
Choć nie można tego jeszcze nazwać oficjalnym stanowiskiem serwisu, do protestu przeciwko nowej dyrektywie w sprawie praw autorskich na jednolitym rynku cyfrowym przyłączył się dyrektor naczelny YouTube, Robert Kyncl.

Aktualności, Prawo • 05.09.2018

KNF cofa zezwolenie dla Fritz Exchange
Internetowy kantor wymiany walut Fritz Exchange znalazł się na celowniku Komisji Nadzoru Finansowego po tym, jak spółka „zgubiła” pieniądze przekazane jej przez klientów. W opinii Komisji dalsza działalność spółki stanowiłaby zagrożenie.

Prawo, Aktualności • 05.09.2018

Interpretacje podatkowe do kosza
Obecnie każdy podatnik może wystąpić do naczelnika urzędu skarbowego o wydanie interpretacji podatkowej. Decyzje te pomagają w rozumieniu skomplikowanych przepisów oraz pozwalają zaoszczędzić na podatku, gdy stwierdza się brak obowiązku zapłaty, ale przede wszystkim dają przedsiębiorcom poczucie bezpieczeństwa. Niestety w niedługim czasie interpretacje podatkowe odejdą do lamusa.
Wzrastająca liczba klientów korzystających z chińskich serwisów zakupowych stanowi coraz większy problem zarówno dla Skarbu Państwa, który traci na tym wpływy podatkowe, jak również dla największego polskiego portalu e-commerce – Allegro.pl.

Prawo, Aktualności • 03.09.2018

Prawie 2.5 tys. skarg za naruszenie RODO!
W ciągu 3 miesięcy obowiązywania RODO do Urzędu Ochrony Danych Osobowych (UODO) wpłynęło 2.4 tys. skarg na łamanie przepisów dotyczących ochrony danych osobowych. Warto dodać, że podobnych skarg w całym 2017 r. wpłynęło 2950!

Prawo, Aktualności • 31.08.2018

Nagranie białego szumu naruszyło prawa autorskie?
Szum biały (ang. white noise) to rodzaj szumu akustycznego o całkowicie płaskim widmie, kombinacja częstotliwości dźwiękowych o równych proporcjach. Można go bez większych problemów wygenerować elektronicznie i udostępnić w postaci nagrania audio. Czy można przy tym naruszyć czyjeś prawa autorskie?

Prawo, Aktualności • 31.08.2018

Koniec z blokowaniem kupujących z innych krajów UE
Na początku grudnia 2018 r. rozpocznie się stosowanie przepisów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego, które wprowadza zakaz różnicowania klientów z terenu UE ze względu na przynależność państwową lub miejsce zamieszkania. Dzięki temu usługodawcy nie będą mogli blokować dostępu do swoich stron klientom spoza własnego kraju.

Prawo, Aktualności • 31.08.2018

Za zakupy w AliExpress zapłacisz VAT
Ministerstwo Finansów kontynuuje swoją politykę uszczelniania systemu podatkowego. Resort chce ściągać podatek od towarów i usług (VAT) od podatników dokonujących zakupów na chińskich portalach handlowych. Najczęściej odwiedzanym przez Polaków serwisem tego typu jest AliExpress.
Podstawowym celem ustawy, która weszła w życie 28 sierpnia br., jest stworzenie Krajowego Systemu Cyberbezpieczeństwa (KSC).

Legalniewsieci.pl © 2018

Realizacja strony weboski

e-Gazela Biznesu

Trwa generowanie dokumentu...

REKLAMA

zamknij okno