Problem dotyczy kilku dużych serwisów z USA, które stały się niedostępne dla czytelników z Unii Europejskiej. Ma to związek z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych, do którego nie wszyscy amerykańscy wydawcy się przygotowali.
Prawna definicja konsumenta podlegała na przestrzeni ostatnich lat wielu zmianom. Mimo iż nie były to zmiany znaczne, były one znaczące dla całego systemu prawa. Bo tylko ten, kto spełnia szczegółowe kryteria bycia konsumentem może korzystać ze specjalnej ochrony prawnej przysługującej mu w kontaktach z profesjonalistami.
Ustawa o prawach konsumenta z dnia 30 maja 2014 r. wprowadziła szczególny wymóg odnoszący się do zawierania przez konsumenta umowy na odległość (przez internet). Jeżeli zamówienie odbywa się za pomocą kliknięcia w przycisk na stronie www, ten musi być odpowiednio oznaczony.

Bezpieczeństwo, Prawo • 11.05.2018

Allegro będzie czytać wiadomości użytkowników?
Największy serwis aukcyjny w naszym kraju zastrzegł sobie prawo do naruszania tajemnicy korespondencji swoich użytkowników. Czy taka praktyka nie przypomina działań Google, za które ten koncern był już w przeszłości pozywany?

Prawo • 10.05.2018

Zamówienia Publiczne kontra RODO
Jaki wpływ na zamówienia publiczne będą miały nowe przepisy dotyczące ochrony danych osobowych (RODO) ?
W najnowszym wyroku Sądu Najwyższego czytamy że, jeżeli bank nie zabezpieczył w odpowiedni sposób naszego konta na platformie internetowej, to w przypadku kradzieży bank jest zobligowany do zwrócenia nam skradzionych środków.
Projekt dyrektywy proponowany przez Parlament Europejski i Rade UE, nad którym negocjacje zostały ukończone w dniu 26 kwietnia 2018r. ma na celu zmiany w przepisach związanych z audiowizualnymi usługami medialnymi, a w tym z platformami cyfrowymi.
Dziś zajmiemy się odstąpieniem od umowy sprzedaży zawartej przez konsumenta przez internet, np. za pośrednictwem jednego z portali aukcyjnych. Co jeśli kupujący nie korzystał z przycisku „kup teraz” lecz wygrał licytację oferowanego przez sprzedawcę przedmiotu? Czy do takiej sytuacji odnosi się jeden z wyjątków ustawowych wykluczających możliwość odstąpienia od umowy?
Aktualnie każdy przedsiębiorca musi sobie zdawać sprawę z cyberprzestęczości bo może stać się ofiarą ataku hakerów, którzy to już zawodowo zajmują się kradzieżą. Procedury stosowane w małych jak i dużych przedsiębiorstwach nie zawsze wystarczają do stu procentowego zapewnienia bezpieczeństwa naszych środków znajdujących się na naszym rachunku bankowym. Jaką odpowiedź możemy otrzymać w świetle naszego prawa?
Internet jest miejsce gdzie możemy nabyć różnego rodzaju rzeczy dla kolekcjonerów, zaczynając od klasycznych znaczków pocztowych, a kończąc na obrazach znanych artystów. Co więc mogło przykuć uwagę prokuratury ?

Legalniewsieci.pl © 2018

Realizacja strony weboski

e-Gazela Biznesu

Trwa generowanie dokumentu...

REKLAMA

zamknij okno