Ciekawe historia pracownika firmy Equifax - Sudhakar Reddy Bonthu.

Prawo, Aktualności • 24.10.2018

Powstaje oddział celny do kontroli przesyłek z Azji!
Ja informuje „Rzeczpospolita” Polacy bardzo polubili zakupy na chińskich portalach. Natomiast od większości paczek nie są odprowadzane żadne podatki. To ma się skończyć.

Marketing, Prawo • 23.10.2018

Reklama a prawo autorskie
Przeważająca większość reklam telewizyjnych, radiowych, plakatowych czy zamieszczanych w prasie stanowi utwory w rozumieniu prawa autorskiego. Okoliczność, że są to tylko bardzo krótkie formy wypowiedzi, nie ma żadnego wpływu na powyższą ocenę.

Prawo, Aktualności • 21.10.2018

Co oznacza sprzedaż poza lokalem przedsiębiorstwa?
Przepisy ustawy o prawach konsumenta przyznają mu szereg praw i przywilejów, gdy zawiera z przedsiębiorcą umowę na odległość lub poza lokalem przedsiębiorstwa. Przyjrzyjmy się definicji „lokalu przedsiębiorstwa” w motywach unijnej dyrektywy konsumenckiej i orzecznictwie Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej.

Prawo, Aktualności • 18.10.2018

Nowe zmiany w prawie konsumenckim!
Komisja Europejska przygotowała pakiet zmian, które zwiększą ochronę praw konsumentów. Obejmą one m.in. zakupy przez internet, usługi cyfrowe, kwestie podwójnych standardów produktów w różnych krajach.
Od początku nowego roku w Niemczech zacznie obowiązywać nowa ustawa o opakowaniach (VerpackG). Nowe prawo zobowiązuje przedsiębiorców handlujących na terenie Niemiec do rejestracji swojej działalności w rejestrze opakowań. Brak zgłoszeń może oznaczać poważne konsekwencje finansowe!
Nie każdego stać na skorzystanie z pomocy profesjonalnego pełnomocnika – adwokata czy radcy prawnego. Taka pomoc często bywa konieczna przy sporządzaniu pism procesowych oraz przed sądem w trakcie postępowania. Dla tych osób, które nie mogą sobie pozwolić na profesjonalną pomoc prawną z wyboru, otwarta jest opcja skorzystania z pomocy z urzędu.

Prawo, Aktualności • 12.10.2018

Jazda bez dowodu rejestracyjnego tylko teoretycznie
Od 1 października wprowadzono przepisy, które umożliwiają polskim kierowcom poruszanie się po kraju bez konieczności posiadania przy sobie dowodu rejestracyjnego. Nowe przepisy teoretycznie miały ułatwić nam życie. Niestety w praktyce mogą przysporzyć problemów.

Prawo, Aktualności • 11.10.2018

Nieaktualna klauzula w CV. Co dalej?
Nie ma najmniejszych wątpliwości, iż w szukając pracy, jesteśmy zmuszeni do podania swoich danych osobowych potencjalnemu pracodawcy lub rekruterowi. Powszechnie przyjętą praktyką jest zamieszczanie klauzuli o zgodzie na przetwarzanie danych w CV lub liście motywacyjnym. Powstaje jednak pytanie co w przypadku, gdy zawarta w CV klauzula wskazuje „starą” ustawę o ochronie danych osobowych z 1997 roku, a nie rozporządzenie RODO?

Prawo, Aktualności • 11.10.2018

CDA.pl na czarnej liście w USA. Słusznie czy nie?
Kiepskie informacje zza ocena dla cda.pl, na chwilę przed debitem na giełdzie. MPAA - stowarzyszenia amerykańskich studiów filmowych uznało, że polski serwis łamie prawa autorskie.

Legalniewsieci.pl © 2019

Realizacja strony weboski

e-Gazela Biznesu

Trwa generowanie dokumentu...

REKLAMA

zamknij okno