Prawo, Aktualności • 05.04.2015

O licencji słów kilka
Niniejszy wpis otwiera serię poświęconą tematyce praw autorskich i własności intelektualnej.

Prawo, Aktualności • 02.04.2015

O treściach cyfrowych (cz. 2)
Treści cyfrowe dostarczone na trwałym nośniku są przedmiotem umowy sprzedaży, a dostarczone bez nośnika są przedmiotem umowy o dostarczenie treści cyfrowych. To dwa różne rodzaje umów, z którymi wiążą się odmienne szczegółowe obowiązki informacyjne sprzedawcy, jak również inne są możliwości i przesłanki odstąpienia od umowy w ramach tzw. „zwrotu konsumenckiego”.

Prawo, Aktualności • 28.03.2015

O treściach cyfrowych słów kilka (cz. I)
Pliki mp3, e-booki a nawet czołg w grze! Czym są treści cyfrowe? Jakie obowiązki na sprzedawcę treści cyfrowych nakłada ustawa o prawach konsumenta? Sprawdź w najnowszym artykule!
Rynek e-commerce w Polsce to dynamicznie rozwijający się sektor. Jednym z jego niekwestionowanych liderów w świadomości polskich konsumentów pozostaje od lat platforma handlowa Allegro. To największy „pośrednik” w handlu internetowym. Za jego pośrednictwem znaczna część sprzedawców internetowych handluje swoimi produktami. Niejednokrotnie sprzedaż w sklepie internetowym oraz przy użyciu platformy Allegro prowadzona jest równolegle. Właściciele sklepów internetowych mają świadomość, że posiadanie regulaminu takiego sklepu jest konieczne, ale czy zachodzi taka potrzeba w przypadku sprzedaży na Allegro? Czy istnieje obowiązek zamieszczenia odpowiedniego regulaminu w tej platformie czy może jest to tylko praktyczne rozszerzenie ustawowego obowiązku informacyjnego przedsiębiorcy prowadzącego sklep internetowy wobec klienta?
Kiedy dochodzi o zawarcia umowy sprzedaży w sklepie internetowym?

Poradnik, Prawo • 01.03.2015

Reklamacja – o kosztach i terminach
Reklamacja to zdecydowanie nieprzyjemny proces zarówno dla klienta, jak i sprzedawcy. Jakie są jej koszty? Kto je ponosi i na jakiej podstawie?

Poradnik, Prawo • 17.02.2015

Reklamacja produktu z tytułu rękojmi
Od 25 grudnia 2014 r. zamiast odpowiedzialności z tytułu niezgodności towaru z umową pojawia się odpowiedzialność z tytułu rękojmi. Jakie uprawnienia przysługują konsumentowi z tego tytułu? Co ma zrobić sprzedawca, który otrzymuje reklamowany produkt? Jakie obowiązki informacyjne nakłada ustawa o prawach konsumenta, na sprzedawcę?

Poradnik, Prawo • 08.02.2015

Zamówienie „z obowiązkiem zapłaty”
Ustawa o prawach konsumenta zobowiązuje sprzedawcę poinformować klienta sklepu o obowiązku zapłaty za zakupiony towar! W jaki sposób? Poprzez treści informacji na przycisku finalizującym zamówienie!

Poradnik, Prawo • 29.01.2015

Trwały nośnik - cóż to takiego?
Czy jest trwały nośnik? Czy pojęcie dotyczy zarówno przedmiotów materialnych czy także niematerialnych?

Poradnik, Prawo • 16.01.2015

Reklamacja z tytułu rękojmi? Jak to działa?
Reklamacja z tytułu rękojmi czy gwaranacji? To to samo czy coś innego? Jakie są różnice?

Legalniewsieci.pl © 2019

Realizacja strony weboski

e-Gazela Biznesu

Trwa generowanie dokumentu...

REKLAMA

zamknij okno