Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów zakazał stosowania następującego postanowienia z wzorca umowy: "W przypadku, gdy zwracany towar został wysłany na nasz koszt (przesyłka gratis lub inna promocja), kwota podlegająca zwrotowi zostanie pomniejszona o koszty wysyłki".

Prawo, Aktualności • 07.01.2016

Dlaczego umowa licencyjna jest tak ważna?
Odpowiadając na zadane w tytule artykułu pytanie, należy najpierw wyjaśnić w telegraficznym skrócie czym w ogóle jest umowa licencyjna. Większość użytkowników sieci posiada ogólne wyobrażenie w przedmiocie umów licencji. Moim zdaniem najlepiej przyswajalną istotą licencji będzie określenie: „upoważnienie przez uprawnionego do korzystania z określonego dzieła (utworu) na ściśle określonych zasadach”.

Prawo, Aktualności • 23.12.2015

Kontrole e-sklepów przez UOKiK!
Zapowiada się wymagający rok dla sprzedawców internetowych. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (dalej: UOKiK) zapowiada wzmożone kontrole e-sklepów, pod kątem ochrony prawa konsumentów.

Prawo, Aktualności • 17.12.2015

Internet od 16 roku życia?!
We wtorek (15.12) przedstawiciele Komisji Europejskiej oraz Rady UE wypracowali ostateczne stanowisko w sprawie pakietu prawnego, który reguluje ochronę danych oraz prywatności użytkowników Internetu.

Prawo, Aktualności • 16.12.2015

Kara UOKiK za zmowę cenową!
UOKiK nałożył kary w kwocie przekraczającej 2 miliony złotych na dystrybutorów zegarków. Kara została orzeczona w związku ze zmowę i ustalaniem minimalnych cen detalicznych zegarków takich marek jak Longines, Omega, Swatch, Tissot.

Prawo, Aktualności • 09.12.2015

Sklep internetowy vs UOKiK. Morele.net górą!
W 2012 r. decyzją Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (dalej: UOKiK) na właściciela sklepu internetowego Morele.net została nałożona kara w wysokości 121 tys. zł. Zdaniem UOKiK sklep internetowy naruszał zbiorowe interesy konsumentów poprzez ograniczanie prawa do zwrotu zakupionego towaru oraz zastrzeżenie obowiązku odsyłania zwracanego produktu w oryginalnym opakowaniu. Zdaniem urzędu mogło to uniemożliwiać odstąpienie od umowy np. w przypadku uszkodzenia opakowania podczas transportu lub przy jego otwieraniu.
Obecna ustawa o prawach konsumenta spowodowała znaczące zmiany w odniesieniu do prawa do odstąpienia od umowy.
Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów doprowadził do zablokowania sklepu internetowego Standardgsm.com z telefonami komórkowymi. Urząd argumentuje podjętą decyzję m.in. sprzecznymi z prawem postanowieniami w regulaminie sklepu, wprowadzającymi w błąd informacjami o cenach oraz… kierowaniem niezadowolonych klientów do UOKiK-u.

Prawo, Aktualności • 04.11.2015

Bitcoin nową walutą?
Zgodnie z wyrokiem Trybunału Sprawiedliwości UE, bitcoin (BTC) jest walutą, a więc w transakcjach walutowych jest zwolniony z podatku VAT.
Ubliżyłeś komuś w Internecie? Uważaj, pewien mężczyzna zapłacił 1000zł zadośćuczynienia za użycie słów powszechnie uznawanych za obelżywe w stosunku do pracownicy firmy będącej jego kontrahentem.

Legalniewsieci.pl © 2019

Realizacja strony weboski

e-Gazela Biznesu

Trwa generowanie dokumentu...

REKLAMA

zamknij okno