Trybunał Sprawiedliwości UE orzekł w sprawie hiperłączy do fotografii publikowanych bez zgody właściciela praw autorskich. Trybunał przyznał rację spółce Sanoma, holenderskiemu wydawcy miesięcznia „Playboy”, która domagała się usunięcia linków do fotografii na jednej ze stron internetowych.

Prawo, Marketing • 01.09.2016

Apple zapłaci gigantyczną karę!
Zgodnie z ustaleniami Komisji Europejskiej, Apple płacił podatki po bardzo zaniżonych stawkach. Ponadto okazało się, że irlandzkie władze zawarły z amerykańską spółką niezgodne z prawem porozumienia. W konsekwencji Apple będzie musiał oddać Irlandii aż 13 mld euro podatku, a kwota ta pomoże zmniejszyć zadłużenie tego kraju. W historii UE jest to niewątpliwie najwyższa tego rodzaju kara.
Australijski sąd zasądził od autora wpisu na Facebooku na rzecz pewnego hotelarza 150 tys. dolarów australijskich tytułem odszkodowania za oskarżenie go o wspieranie pedofilii. W ocenie sądu, post hejtera całkowicie zrujnował życie zawodowe i prywatne jego ofierze.
Domena internetowa stanowi najważniejszy element internetowej tożsamości każdego e-przedsiębiorcy. Domena, która jest powszechnie znana i kojarzona może więc stanowić przedmiot ataku, polegający na rejestracji domeny podobnej, która może wprowadzić klientów w błąd. Powyższe zjawisko nosi nazwę abuzywnej rejestracji domen, a więc rejestracji naruszającej prawa lub interesy osób trzecich. Jak postępować w sytuacji, kiedy ktoś kradnie naszą e-tożsamość?
W dobie wszechobecnego Internetu prawie każdy przedsiębiorca po pewnym czasie podejmuje decyzję o wprowadzeniu swojego przedsiębiorstwa oraz usług i produktów do sieci. Rzeczą oczywistą jest, iż potrzebna do tego będzie dobrze przygotowana strona www. Najczęściej zadanie to jest zlecane profesjonalnym podmiotom z branży informatycznej, w szczególności webmasterskiej. W dzisiejszym wpisie zastanowimy się, w jaki sposób zabezpieczyć swoje prawa oraz jakie elementy powinna zawierać umowa o wykonanie strony internetowej.

Prawo, Aktualności • 20.06.2016

300 dolarów grzywny za pobranie filmu!
Wehikuł czasu to urządzenie, które zdecydowanie przydałoby się Amerykanom, którzy zamiast pójść do kina na film „Londyn w Ogniu”, pobrali go z sieci. Z pewnością cofnęliby się w czasie, aby obejrzeć produkcję w kinie, co zdecydowanie byłoby tańsze niż ściągnięcie filmu. Dlaczego? Osoby, które pobrały film, otrzymały wezwanie do zapłaty 300 dolarów grzywny!
Serwis Legalniewsieci.pl stworzył bezpłatną aplikację mobilną ułatwiającą konsumentom reklamację zakupionego towaru. Aplikacja dostępna jest w Google Play oraz AppStore.

Prawo, Bezpieczeństwo • 14.06.2016

RayBany 85% taniej! Czy aby na pewno?!
Informacje rozpowszechniane za pośrednictwem wiadomości mailowych, mediów społecznościowych, a także SMS-ów w których tytułach pojawiają się znane marki to świetne „przynęty”, które są chętnie wykorzystywane przez spamerów i nie tylko.

Prawo, Aktualności • 31.05.2016

Komisja Europejska ingeruje w e-handel
Komisja Europejska przygotowała nowe regulacje prawne, które z założenia mają wzmocnić rozwój transgranicznego handlu internetowego w Unii Europejskiej. Mają zostać wprowadzone identyczne ceny towarów we wszystkich krajach. Planuje się również obniżenie kosztów wysyłek zagranicznych i sprawniejszą walkę z nieuczciwymi sprzedawcami.

Prawo, Marketing • 26.04.2016

Kiedy utwór korzysta z ochrony prawnoautorskiej?
Kiedy zdjęcie można uznać za utwór i korzysta z ochrony prawnoautorskiej?

Legalniewsieci.pl © 2019

Realizacja strony weboski

e-Gazela Biznesu

Trwa generowanie dokumentu...

REKLAMA

zamknij okno