Poradnik, Prawo • 02.11.2016

Błąd w cenie w sklepie internetowym! Co robić?
Prowadzenie sklepu internetowego wymaga dobrej organizacji pracy oraz ciągłej kontroli przeprowadzanych transakcji. Szczególną uwagę należy poświęcić dostępności towarów oraz cenom prezentowanych na stronach e-sklepu produktów.

Poradnik, Prawo • 31.10.2016

Pojęcie wady istotnej?
Pojęcie wady istotnej odnosi się do wady fizycznej towaru konsumpcyjnego i znajdziemy je w przepisach kodeksu cywilnego dotyczących rękojmi. Pojawia się ono w art. 560 § 3 w formie zanegowanej: „Kupujący nie może odstąpić od umowy, jeżeli wada jest nieistotna”.

Prawo, Aktualności • 20.10.2016

Pobrałeś film „Wkręceni”? Możesz mieć kłopot!
Jak informuje serwis rfm24.pl, osoby które pobrały i udostępniły film „Wkręceni” za pośrednictwem torrent mogą spodziewać się odwiedzin policji i zarekwirowania komputerów!

Marketing, Prawo • 12.10.2016

Rebranding, czyli odświeżenie logo
Gdy nabywca autorskich praw majątkowych lub licencjobiorca chce dokonać zmian w utworze, możemy mówić o zabiegu zwanym rebrandingiem, czyli odświeżeniem logo, nazwy lub innego elementu identyfikacji wizualnej marki lub produktu, a także ze zmianami w utworach architektonicznych.

Marketing, Prawo • 06.10.2016

SPAM, z czym to się je
Choć nie każdy to wie, nazwa SPAM pochodzi od … nazwy konserwy mięsnej oraz twórczości Monty Pythona.
W dzisiejszych czasach, charakteryzujących się dynamiką i niezwykle szybkim tempem rozwoju internetu oraz mediów społecznościowych, ochrona praw ich użytkowników – czyli tak naprawdę każdego z nas – stała się ważniejsza niż kiedykolwiek.

Prawo, Aktualności • 30.09.2016

Kontrole GIODO w kancelariach komorniczych!
Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych (GIODO) zapowiedział, że w październiku przeprowadzi kontrole w wybranych kancelariach komorniczych. Kontrole będą dotyczyć kwestii pobierania i zabezpieczenia danych z rejestru PESEL.
Pewna 18-latka z Austrii pozwała swoich rodziców za umieszczenie jej zdjęć z dzieciństwa na serwisie internetowym Facebook bez jej wiedzy. Zdaniem nastolatki rodzice swoim postępowaniem unieszczęśliwiają ją.

Prawo, Aktualności • 14.09.2016

„Free riding” w sprawie L' Oreal
W tłumaczeniu z języka angielskiego oznacza tyle,co : „pasożytowanie”. W rzeczywistości odnosi się to do zjawiska związanego z czerpaniem nienależnych korzyści z charakteru lub renomy znaku towarowego. Czyli osoba trzecia używa podobnego lub identycznego oznaczenia znaku towarowego i ponadto czerpie z tego korzyści.

Prawo, Aktualności • 13.09.2016

Kara za nielegalny streaming
Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie wykryli, że 29-letni mieszaniec powiatu lubaczowskiego nielegalnie udostępniał w Internecie kanały, które wchodzą w zakresie płatnych pakietów platform telewizyjnych.

Legalniewsieci.pl © 2019

Realizacja strony weboski

e-Gazela Biznesu

Trwa generowanie dokumentu...

REKLAMA

zamknij okno