Aktualności, Prawo • 16.01.2017

Sprzedawcy książek pod kontrolą UOKiK!
Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów rozpoczął postępowanie przeciwko sprzedawcom książek telefonicznych z Dąbrowy Górniczej. Konsumenci skarżyli się od dłuższego czasu, że po odstąpieniu od umowy zakupu produktów nie dostawali zwrotu pieniędzy lub otrzymywali go po bardzo długim czasie.

Prawo, Bezpieczeństwo • 15.01.2017

ABI zostanie zastąpiony przez inspektora ochrony danych
Jak wynika z opinii Generalnego Inspektora Danych Osobowych (GIODO), powołanie oraz wspieranie administratora bezpieczeństwa informacji (ABI) w pełnieniu jego funkcji leży w interesie administratora danych.
Jak podaje serwis bankier.pl, Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów nałożył na T-Mobile karę w wysokości 15 mln zł. Zdaniem urzędu, telekom włączał klientom usługi Granie na Czekanie, Szafa Gra i Prenumerata nie mając od nich wyraźnej zgody. Takie działanie narażało konsumentów na dodatkowe koszty.
Po długiem okresie braku precyzyjnego stanowiska w sprawie sprzedaży alkoholu przez internet, urzędnicy zapowiadają, że wobec przedsiębiorców, którzy handlują alkoholem w sieci, będę wydawać decyzje o cofnięciu zezwolenia na jego sprzedaż.
„Zablokowani na Allegro” – to grupa przedsiębiorców, którzy założyli fanpage na Facebooku i zapowiadają skierowanie sprawy do sądu. Strona ma już ponad 500 polubień.

Prawo, Aktualności • 09.12.2016

Handel online e-papierosami mimo zakazu!
Jak pisaliśmy niedawno, 8 września tego roku w Polsce weszła w życie dyrektywa tytoniowa, na mocy której wprowadzono zakaz sprzedaży e-papierosów i akcesoriów do nich na odległość, np. przez internet. Karą za niedostosowanie się do nowych przepisów może być grzywna w wysokości do 200 tys. zł, ograniczenie wolności lub obie kary łącznie.

Prawo, Marketing • 01.12.2016

Gdy brak w e-sklepie towaru, który zamawia klient!
Zapewne zdarzyła się Wam kiedyś sytuacja, w której zamówiliście produkty poprzez sklep online, które już w chwili składania przez Was zamówienia przestały być dostępne w magazynie. Taka sytuacja jest niezwykle istotna z punktu widzenia przedsiębiorcy prowadzącego e-sklep, gdyż faktycznie nie jest on w stanie zrealizować umowy sprzedaży.

Prawo, Aktualności • 18.11.2016

46 tys. zł grzywny za wadliwy regulamin!
Sklep internetowy ze sprzętem AGD, który prowadzi działalność pod adresami emistomarket.pl i dom-lazienka.pl został ukarany przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta grzywną w wysokości 46 tys. złotych. Powodem decyzji jest nieprzestrzeganie praw klientów wynikających z ustawy o prawach konsumenta.
Jakiś czas temu pisaliśmy na temat filmu „Wkręceni”. Osoby, które pobrały film spotkała podwójna kara. Po pierwsze, obejrzały w/w film. Po drugie, mogą się one spodziewać wizyty policji oraz zarekwirowania sprzętu komputerowego. Czy to samo czeka osoby, które pobrały film „Drogówka”?!

Prawo, Aktualności • 07.11.2016

Legalny e-papieros?
E-papieros – gadżet i symbol „nowych technologii” - jest w dzisiejszych czasach coraz częściej spotykany, można pokusić się nawet o stwierdzenie, że zaczął on wypierać „tradycyjne” papierosy. Wraz z pojawieniem się na rynku elektronicznych papierosów, pojawił się problem ich legalności. Czy można używać ich w miejscach publicznych? Czy dozwolona jest ich sprzedaż osobom poniżej 18 roku życia? Jak wygląda kwestia legalności sprzedaży tych papierosów poprzez Internet?

Legalniewsieci.pl © 2019

Realizacja strony weboski

e-Gazela Biznesu

Trwa generowanie dokumentu...

REKLAMA

zamknij okno