Uber ma problemy prawne nie tylko w Polsce. Przypomnijmy, iż do krajów, które chcą lub zdecydowały się na ograniczenie działalności Ubera należą m.in. Włochy czy Węgry. Największymi wrogami tej platformy są oczywiście korporacje taksówek oraz sami taksówkarze, którzy nie mają szans w starciu z Uberem pod względem ceny i prostoty rozwiązania. Podstawowym zarzutem jest przeważnie świadczenie usługi przewozu osób bez posiadania wymaganej do tego przez przepisy licencji. Media dość głośno donosiły o brutalnych atakach na kierowców Ubera. Na dobicie twórców tej aplikacji zdecydowało się samo Ministerstwo Infrastruktury.

Aktualności, Prawo • 07.06.2017

Handel w niedzielę tylko na pierwszą zmianę
Jak informuje Rzeczpospolita, grupa posłów zamierza złożyć na posiedzeniu Parlamentarnego Zespołu na rzecz Wspierania Przedsiębiorczości i Patriotyzmu Ekonomicznego w środę 7 czerwca br. projekt, zgodnie z którym placówki handlowe byłyby czynne w niedzielę, ale tylko do końca trwania pierwszej zmiany. Czyli w praktyce zakupy moglibyśmy robić do godz. 13-14 po południu.
Stany Zjednoczone wprowadziły nowe przepisy, na mocy których, osoby które starają się o amerykańską wizę, będą proszone o podanie w formularzu o wizę wjazdową, nazwy wszystkich swoich kont, które dany wnioskodawca posiada w portalach społecznościowych.

Marketing, Prawo • 05.06.2017

e-terminale będą wypierać gotówkę
Wdrażanie rządowego programu wsparcia obrotu bezgotówkowego w przedsiębiorstwach będzie skutkowało tym, że do roku 2020 liczba terminali POS (ang. point of sale – punkt handlowy) służących do kontaktu z bankiem wzrośnie do 1,2 mln. Takie szacunki podaje Janusz Bober, przewodniczący rady nadzorczej CRE Polskie Płatności S.A.
W Polsce rozpoczął działalność rejestr zakazanych stron bukmacherskich. Ministerstwo Finansów dopiero zaczęło ostrzegać graczy przed możliwością orzekania wysokich kar pieniężnych. Już 254 strony internetowe zostały umieszczone w oficjalnym rejestrze o bardzo skomplikowanej nazwie, a mianowicie: "Rejestrze Domen Służących do Oferowania Gier Hazardowych Niezgodnie z Ustawą". Blokada stron nastąpi od 1 lipca.

Prawo, Aktualności • 02.06.2017

Problemy związane z zakupem podróbki
Podrabiane produkty zamawiane z innego kraju mogą być przechwytywane urzędy celne. Gdy nastąpi taka sytuacja, konsument ma prawo żądać zwrotu kosztów od sprzedawcy.
Telekomunikacja Cyfrowa sp. z o. o. to jeden z operatorów telefonicznych na polskim rynku. Sposób działania przedstawicieli tej spółki, a w szczególności metody pozyskiwania klientów wzbudzają poważne wątpliwości zarówno wśród organów nadzoru – Prezesa UOKiK, jak i innych operatorów, którzy mogą ponosić z tego tytułu wymierne straty.
Prokuratura Okręgowa w Warszawie nadzoruje śledztwo przeciwko 3 osobom prowadzącym sklepy internetowe "homecom.pl", "junon.pl", "alphaterm.pl" i "warmcom.pl". Sklepy oferowały produkty z branży wyposażenia wnętrz.

Prawo, Aktualności • 19.05.2017

Zwrot pieniędzy z zachowaniem towaru?
Nowa polityka Amazona - klient może otrzymać zwrot wydanych nań pieniędzy bez konieczności zwrotu samego towaru! O co dokładnie chodzi?

Aktualności, Prawo • 16.05.2017

Zbliża się koniec roamingu w UE?
Na dzień 15 czerwca br. Komisja Europejska zapowiedziała koniec roamingu dla operatorów telefonii komórkowej. Zgodnie z wytycznymi wszyscy mieszkańcy Unii mają płacić na jej terenie tak samo, a nie tylko przebywając w swoim kraju, według zasady: „roam like at home”.

Legalniewsieci.pl © 2019

Realizacja strony weboski

e-Gazela Biznesu

Trwa generowanie dokumentu...

REKLAMA

zamknij okno