Prawo, Bezpieczeństwo • 14.06.2016

RayBany 85% taniej! Czy aby na pewno?!
Informacje rozpowszechniane za pośrednictwem wiadomości mailowych, mediów społecznościowych, a także SMS-ów w których tytułach pojawiają się znane marki to świetne „przynęty”, które są chętnie wykorzystywane przez spamerów i nie tylko.

Prawo, Aktualności • 31.05.2016

Komisja Europejska ingeruje w e-handel
Komisja Europejska przygotowała nowe regulacje prawne, które z założenia mają wzmocnić rozwój transgranicznego handlu internetowego w Unii Europejskiej. Mają zostać wprowadzone identyczne ceny towarów we wszystkich krajach. Planuje się również obniżenie kosztów wysyłek zagranicznych i sprawniejszą walkę z nieuczciwymi sprzedawcami.

Prawo, Marketing • 26.04.2016

Kiedy utwór korzysta z ochrony prawnoautorskiej?
Kiedy zdjęcie można uznać za utwór i korzysta z ochrony prawnoautorskiej?

Bezpieczeństwo, Prawo • 14.04.2016

„Bądźmy Legalni” zdecydowanie nielegalni!
Od ponad dwóch tygodni otrzymujemy informacje od przedsiębiorców na temat wiadomości rozsyłanych przez stowarzyszenie „Bądźmy Legalni”. Oczywiście, stowarzyszenie nie ma żadnego związku z serwisem Legalniewsieci.pl a mail od stowarzyszenia jest wyłącznie próbą wyłudzenia usługi. O co dokładnie chodzi?
Czy odnosisz wrażenie, że czas żywotności produktów bardzo się zmniejszył?

Bezpieczeństwo, Prawo • 04.03.2016

Jak chronić swoje hasła?
Hasło to podstawowe, a zarazem najważniejsze narzędzie bezpieczeństwa w sieci. Pozyskanie hasła za pomocą którego chronimy informacje w skrzynce mailowej czy pieniądze na koncie bankowym to główny cel e-przestępców. O czym należy pamiętać, aby bezpiecznie korzystać z sieci?

Prawo, Bezpieczeństwo • 02.03.2016

Użyłeś śmiesznej emotki? Możesz mieć problem!
Konsekwencje nieprzemyślanych wypowiedzi w sieci są doskonale znane. Niedawno wspominaliśmy o dilerze z Anglii który trafił za kratki, w związku z obrażeniem sędzi na łamach swojego profilu na Facebooku. Co jednak byłoby, gdyby wspomniany diler użył obraźliwej emotki? Czy używanie emotikonek należy traktować poważnie?

Prawo, Aktualności • 26.02.2016

500 + a ochrona danych osobowych
Jak wynika z doniesień medialnych realizacja programu „Rodzina 500 plus” może mieć spore opóźnienie z względu na obowiązki wynikające z ustawy o ochronie danych osobowych. W czym tkwi problem?

Prawo, Aktualności • 24.02.2016

Więzienie za komentarz na FB!
Czy warto werbalizować swoje myśli lub emocje na portalu Facebook, kiedy ich celem jest bezpośredni atak na inną osobę? Zdecydowanie nie! Przekonał się o tym pewien drobny diler z Anglii.

Prawo, Marketing • 15.02.2016

Prawa autorskie a fanpage!
Jak prowadzić legalny fanpage, który nie narazi właściciela na konsekwencje prawe?

Legalniewsieci.pl © 2018

Realizacja strony weboski

e-Gazela Biznesu

Trwa generowanie dokumentu...

REKLAMA

zamknij okno