Stany Zjednoczone wprowadziły nowe przepisy, na mocy których, osoby które starają się o amerykańską wizę, będą proszone o podanie w formularzu o wizę wjazdową, nazwy wszystkich swoich kont, które dany wnioskodawca posiada w portalach społecznościowych.

Marketing, Prawo • 05.06.2017

e-terminale będą wypierać gotówkę
Wdrażanie rządowego programu wsparcia obrotu bezgotówkowego w przedsiębiorstwach będzie skutkowało tym, że do roku 2020 liczba terminali POS (ang. point of sale – punkt handlowy) służących do kontaktu z bankiem wzrośnie do 1,2 mln. Takie szacunki podaje Janusz Bober, przewodniczący rady nadzorczej CRE Polskie Płatności S.A.
W Polsce rozpoczął działalność rejestr zakazanych stron bukmacherskich. Ministerstwo Finansów dopiero zaczęło ostrzegać graczy przed możliwością orzekania wysokich kar pieniężnych. Już 254 strony internetowe zostały umieszczone w oficjalnym rejestrze o bardzo skomplikowanej nazwie, a mianowicie: "Rejestrze Domen Służących do Oferowania Gier Hazardowych Niezgodnie z Ustawą". Blokada stron nastąpi od 1 lipca.

Prawo, Aktualności • 02.06.2017

Problemy związane z zakupem podróbki
Podrabiane produkty zamawiane z innego kraju mogą być przechwytywane urzędy celne. Gdy nastąpi taka sytuacja, konsument ma prawo żądać zwrotu kosztów od sprzedawcy.
Telekomunikacja Cyfrowa sp. z o. o. to jeden z operatorów telefonicznych na polskim rynku. Sposób działania przedstawicieli tej spółki, a w szczególności metody pozyskiwania klientów wzbudzają poważne wątpliwości zarówno wśród organów nadzoru – Prezesa UOKiK, jak i innych operatorów, którzy mogą ponosić z tego tytułu wymierne straty.
Prokuratura Okręgowa w Warszawie nadzoruje śledztwo przeciwko 3 osobom prowadzącym sklepy internetowe "homecom.pl", "junon.pl", "alphaterm.pl" i "warmcom.pl". Sklepy oferowały produkty z branży wyposażenia wnętrz.

Prawo, Aktualności • 19.05.2017

Zwrot pieniędzy z zachowaniem towaru?
Nowa polityka Amazona - klient może otrzymać zwrot wydanych nań pieniędzy bez konieczności zwrotu samego towaru! O co dokładnie chodzi?

Aktualności, Prawo • 16.05.2017

Zbliża się koniec roamingu w UE?
Na dzień 15 czerwca br. Komisja Europejska zapowiedziała koniec roamingu dla operatorów telefonii komórkowej. Zgodnie z wytycznymi wszyscy mieszkańcy Unii mają płacić na jej terenie tak samo, a nie tylko przebywając w swoim kraju, według zasady: „roam like at home”.
Wydaje się, że wciąż ma – ale znacznie mniejszą niż przed wydaniem wyroku przez Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej kilka dni temu. Sprawa ciągnęła się od 2013 r. i dotyczyła opóźnienia lotu pasażerskiego z Burgas w Bułgarii do Ostrawy w Czechach, przez Brno. Samolot najpierw wystartował z opóźnieniem 1h 45min spowodowanym usuwaniem skutków wcześniejszej awarii, by następnie zderzyć się z ptakiem w czasie lotu. W sumie spowodowało to opóźnienie ponadpięciogodzinne w dotarciu do celu.
Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów przedstawił istotny pogląd w sprawie umowy kredytu konsumenckiego zawartej przez internet - poinformował Urząd w środę w komunikacie. Pogląd odnosi się do interpretacji pojęcia "trwałego nośnika".

Legalniewsieci.pl © 2018

Realizacja strony weboski

e-Gazela Biznesu

Trwa generowanie dokumentu...

REKLAMA

zamknij okno