Pewna 18-latka z Austrii pozwała swoich rodziców za umieszczenie jej zdjęć z dzieciństwa na serwisie internetowym Facebook bez jej wiedzy. Zdaniem nastolatki rodzice swoim postępowaniem unieszczęśliwiają ją.

Prawo, Aktualności • 14.09.2016

„Free riding” w sprawie L' Oreal
W tłumaczeniu z języka angielskiego oznacza tyle,co : „pasożytowanie”. W rzeczywistości odnosi się to do zjawiska związanego z czerpaniem nienależnych korzyści z charakteru lub renomy znaku towarowego. Czyli osoba trzecia używa podobnego lub identycznego oznaczenia znaku towarowego i ponadto czerpie z tego korzyści.

Prawo, Aktualności • 13.09.2016

Kara za nielegalny streaming
Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie wykryli, że 29-letni mieszaniec powiatu lubaczowskiego nielegalnie udostępniał w Internecie kanały, które wchodzą w zakresie płatnych pakietów platform telewizyjnych.
Trybunał Sprawiedliwości UE orzekł w sprawie hiperłączy do fotografii publikowanych bez zgody właściciela praw autorskich. Trybunał przyznał rację spółce Sanoma, holenderskiemu wydawcy miesięcznia „Playboy”, która domagała się usunięcia linków do fotografii na jednej ze stron internetowych.

Prawo, Marketing • 01.09.2016

Apple zapłaci gigantyczną karę!
Zgodnie z ustaleniami Komisji Europejskiej, Apple płacił podatki po bardzo zaniżonych stawkach. Ponadto okazało się, że irlandzkie władze zawarły z amerykańską spółką niezgodne z prawem porozumienia. W konsekwencji Apple będzie musiał oddać Irlandii aż 13 mld euro podatku, a kwota ta pomoże zmniejszyć zadłużenie tego kraju. W historii UE jest to niewątpliwie najwyższa tego rodzaju kara.
Australijski sąd zasądził od autora wpisu na Facebooku na rzecz pewnego hotelarza 150 tys. dolarów australijskich tytułem odszkodowania za oskarżenie go o wspieranie pedofilii. W ocenie sądu, post hejtera całkowicie zrujnował życie zawodowe i prywatne jego ofierze.
Domena internetowa stanowi najważniejszy element internetowej tożsamości każdego e-przedsiębiorcy. Domena, która jest powszechnie znana i kojarzona może więc stanowić przedmiot ataku, polegający na rejestracji domeny podobnej, która może wprowadzić klientów w błąd. Powyższe zjawisko nosi nazwę abuzywnej rejestracji domen, a więc rejestracji naruszającej prawa lub interesy osób trzecich. Jak postępować w sytuacji, kiedy ktoś kradnie naszą e-tożsamość?
W dobie wszechobecnego Internetu prawie każdy przedsiębiorca po pewnym czasie podejmuje decyzję o wprowadzeniu swojego przedsiębiorstwa oraz usług i produktów do sieci. Rzeczą oczywistą jest, iż potrzebna do tego będzie dobrze przygotowana strona www. Najczęściej zadanie to jest zlecane profesjonalnym podmiotom z branży informatycznej, w szczególności webmasterskiej. W dzisiejszym wpisie zastanowimy się, w jaki sposób zabezpieczyć swoje prawa oraz jakie elementy powinna zawierać umowa o wykonanie strony internetowej.

Prawo, Aktualności • 20.06.2016

300 dolarów grzywny za pobranie filmu!
Wehikuł czasu to urządzenie, które zdecydowanie przydałoby się Amerykanom, którzy zamiast pójść do kina na film „Londyn w Ogniu”, pobrali go z sieci. Z pewnością cofnęliby się w czasie, aby obejrzeć produkcję w kinie, co zdecydowanie byłoby tańsze niż ściągnięcie filmu. Dlaczego? Osoby, które pobrały film, otrzymały wezwanie do zapłaty 300 dolarów grzywny!
Serwis Legalniewsieci.pl stworzył bezpłatną aplikację mobilną ułatwiającą konsumentom reklamację zakupionego towaru. Aplikacja dostępna jest w Google Play oraz AppStore.

Legalniewsieci.pl © 2018

Realizacja strony weboski

e-Gazela Biznesu

Trwa generowanie dokumentu...

REKLAMA

zamknij okno