Prawo, Aktualności • 04.08.2017

Co dalej z podatkiem od galerii handlowych?
Od dawna zapowiadany dodatkowy podatek od dużych galerii handlowych jest już ujęty w planowanej dużej nowelizacji ustaw o podatkach dochodowych PIT i CIT.
Jak wynika z raportu międzynarodowej organizacji AIIM, która zrzesza działające na całym świecie przedsiębiorstwa zajmujące się zarządzaniem informacjami, tylko 6% firm jest gotowych na nowe przepisy dotyczące ochrony danych osobowych czyli RODO!

Prawo, Aktualności • 01.08.2017

Branża hazardowa omija rejestr domen zakazanych
Od 1 lipca w Polsce obowiązuje „rejestr domen zakazanych”, na którym widnieją adresy nielicencjonowanych w naszym kraju dostawców usług hazardowych. Jednak branża już znalazła prosty sposób na ominięcie przepisów...

Prawo, Aktualności • 01.08.2017

Koniec papierowych paragonów
1 stycznia 2018 r. wchodzą w życie nowe przepisy Ministerstwa Finansów, które mają na celu zastąpienie tradycyjnych kas fiskalnych.
Sprzedawco - przeczytaj i ustrzeż się błędów!
Ministerstwo Finansów ostrzega - nie można stosować procedury VAT-marży do sprzedaży nowych towarów. Tymczasem, jak wskazano w środowym komunikacie MF, ten sposób naliczania podatku jest powszechny w handlu internetowym.
Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta uruchomił stronę polubowne.uokik.gov.pl za pośrednictwem której informuje o tym, jak można rozwiązać spór z przedsiębiorcą poza sądem.
Nie gasną kontrowersje wokół reformy sądownictwa w Polsce. Okazuje się, że podpisana ustawa o ustroju sądów powszechnych dotyka specjalistów branży technologicznej.
Co zrobić w sytuacji kiedy konsument nie odebrał przesyłki wysłanej za pobraniem. Czy można wówczas sprzedać zwrócony towar komuś innemu? Co z kosztami, jakie już poniósł sprzedawca?

Prawo, Bezpieczeństwo • 21.07.2017

Ostrzeżenie Komisji Nadzoru Finansowego
Kolejne dwa podmioty, przed którymi ostrzega Komisja Nadzoru Finansowego.

Legalniewsieci.pl © 2019

Realizacja strony weboski

e-Gazela Biznesu

Trwa generowanie dokumentu...

REKLAMA

zamknij okno