Użycie karty zbliżeniowej bez konieczności podawania pinu zostało uznane za przestępstwo, a nie wykroczenie.
Towar kupiony w sklepie internetowym najczęściej nie jest dostępny do odbioru osobistego tak, jak w sklepie stacjonarnym. Musi zostać dostarczony do klienta z pomocą usługi pocztowej, kurierskiej, paczkomatowej itp. Czasem jego droga jest jeszcze dłuższa, gdyż w przypadku zwrotu czy reklamacji rzecz wędruje z powrotem do sprzedawcy, a nawet ponownie odsyłana jest do klienta. Jeżeli w czasie przewozu dojdzie do uszkodzenia przesyłki, to kto za to odpowiada i na jakich zasadach?

Bezpieczeństwo, Prawo • 24.08.2017

Ministerstwo Cyfryzacji chce walczyć z fake news
Ministerstwo Cyfryzacji pracuje na projektem zmian w ustawie o świadczeniu usług drogą elektroniczną, a głównym celem zmian jest walka z fałszywymi informacji zalewającymi internet.
Aktor znany z serialu „Californication” oraz „Z archiwum X” wygrał spór o domenę składającą się z jego imienia i nazwiska. Warto jednak zaznaczyć, że domena została zarejestrowana ponad 20 lat temu!
Należy pamiętać, iż nie zawsze taka transakcja będzie neutralna w sferze podatkowej, mimo że nie będzie ona dokonywana w ramach działalności gospodarczej. Pieniądze uzyskane ze sprzedaży będą stanowiły dochód.

Poradnik, Prawo • 21.08.2017

Prawo regresu sprzedawcy
Sprzedawca występuje w łańcuchu dystrybucji towaru jako ogniwo, znajdując się między hurtownikiem, dystrybutorem czy producentem, a odbiorcą końcowym – konsumentem. Bezpośrednio odpowiada przed swoim klientem za sprzedany towar. A co z odpowiedzialnością hurtownika czy producenta? Jak rozkłada się odpowiedzialność w łańcuchu dystrybucji towaru?
Z problemem zwrócił się do nas jeden z czytelników, który skorzystał z dobrodziejstw gwarancji niedługo przed upływem terminu jej obowiązywania. Chodziło o monitor komputerowy znanej i cenionej marki, na który producent hojnie udzielił gwarancji 3-letniej. Procedura wymiany przebiegła wzorowo, kurier dostarczył nowy monitor jednocześnie odbierając stary. I wszystko byłoby w porządku, gdyby nie jeden szkopuł.
Z powodu wzrostu sprzedaży nielegalnej broni, służby państwowe dokonują coraz częściej kontroli przesyłek kurierskich.
Szykuje się kolejny ustawowy mechanizm cenzurowania polskiego internetu.
Sytuacja, gdy konsument dokonuje zakupu rzeczy uwidocznionej na stronie sklepu internetowego jako dostępnej, a sprzedawca „po fakcie” orientuje się, że właśnie wyprzedał ostatnie egzemplarze i rzeczy już nie ma stanie – nie należy do rzadkości. Sprawdź, co wtedy robić!

Legalniewsieci.pl © 2019

Realizacja strony weboski

e-Gazela Biznesu

Trwa generowanie dokumentu...

REKLAMA

zamknij okno