Poradnik, Prawo • 18.09.2017

Jak stworzyć regulamin sklepu internetowego?
Zamówić regulamin czy skopiować z innej strony? Kupić wzór i samemu dostosować czy zamówić regulamin dopasowany do działalności?

Aktualności, Prawo • 15.09.2017

Hiszpańskie GIODO nakłada karę na Facebook
Agencja Ochrony Danych w Hiszpanii, stanowiąca odpowiednik polskiego GIODO, nałożyła na Facebooka karę finansową w wysokości 1,2 mln euro. Dlaczego?

Prawo, Bezpieczeństwo • 14.09.2017

UOKiK ostrzega przed OneLife Network
Prezes UOKiK poinformował w wydanym w środę ostrzeżeniu, że zachodzi szczególnie uzasadnione podejrzenie, że OneLife Network Limited z siedzibą w Belize City może prowadzić oraz propagować system promocyjny.
UOKiK wyjątkowo łagodny dla firm?
W przyszłym roku czeka nas rewolucja na rodzimym rynku płatności cyfrowych.
Wczoraj Europejski Trybunał Praw Człowieka (ETPC) wyrokiem zdecydował, że pracodawcy muszą uprzedzić pracowników, jeśli planują sprawdzić ich skrzynkę mailową, tak aby nie naruszyć ich prywatności.
Począwszy od 1 stycznia 2018 r. mikroprzedsiębiorcy będą zobowiązani do comiesięcznego tworzenia Jednolitego Pliku Kontrolnego na potrzeby raportowania do fiskusa.
Jak podaje Ministerstwo Cyfryzacji blisko 24 miliony Polaków może potwierdzić swój Profil Zaufany (eGO) bez konieczności składania wizyty w urzędzie.

Prawo, Aktualności • 04.09.2017

Awaria terminala płatniczego przy braku gotówki
Co robić jeśli w czasie dokonywania płatności dojdzie do awarii terminala płatniczego? Jak wtedy wygląda sytuacja prawna kupującego?
Przeciwko firmie Wirtualna Polska Holding toczy się w tej chwili kilkadziesiąt postępowań sądowych z zakresu ochrony dóbr osobistych. W ciągu minionego 2,5 roku spółka wypłaciła 730 tys. zł odszkodowań, z czego tylko w ostatnim półroczu 112 tys. zł. Rezerwa na sprawy sądowa została przez firmę podwyższona do kwoty 1,57 mln zł.

Legalniewsieci.pl © 2019

Realizacja strony weboski

e-Gazela Biznesu

Trwa generowanie dokumentu...

REKLAMA

zamknij okno