Dobra informacja dla wszystkich e-przedsiębiorców rozpoczynających swoją działalność w sieci oraz tych prowadzących już niewielki sklep internetowy.

Aktualności, Prawo • 06.07.2017

Ważą się losy Ubera w Unii Europejskiej
Czy na kierowców Ubera nałożone zostaną takie same obowiązki jak na taksówkarzy? Czy firma będzie musiała ograniczyć swoje usługi?
Konsumencie! Sprawdź, jak interpretować przepisy dotyczące okresów rękojmi konsumenckiej i nie daj się oszukać!

Bezpieczeństwo, Prawo • 28.06.2017

Oszuści podszywają się pod UOKiK!
Sprawdź co oferują rzekomi pracownicy UOKiK i nie daj się nabrać!

Prawo, Bezpieczeństwo • 27.06.2017

Uwaga na fałszywe wiadomości o kontroli GIODO!
Uważaj na wiadomości e-mail zawierające złośliwe oprogramowanie. Tym razem cyberoszuści podszywają się pod GIODO.
Zastanawiasz się nad kupnem powystawowego smartfona? Pamiętaj, że produkty takie także objęte są rękojmią - sprawdź i nie daj się oszukać!

Aktualności, Prawo • 21.06.2017

UOKiK kontra Polkomtel (sieć Plus)
Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wszczął postępowanie przeciwko Polkomtelowi, który jest operatorem sieci komórkowej Plus. Postępowanie zostało zainicjowane w połowie maja 2017 roku w związku z usługami Premium świadczonymi w tej sieci. Chodzi tutaj m.in. o Czat Towarzyski oraz usługi świadczone z wykorzystaniem numerów 7218 i 60228.
Konsument, który zawarł umowę na odległość (np. w sklepie internetowym) lub poza lokalem przedsiębiorstwa (np. na pokazie), może w terminie 14 dni odstąpić od niej bez podawania przyczyny i bez ponoszenia z tego tytułu kosztów. Czternaście dni należy rozumieć jako dni kalendarzowe, a nie robocze. Poniżej przedstawiamy szczegóły obliczania terminu na zwrot.

Aktualności, Prawo • 20.06.2017

LexLab.pl szuka partnerów biznesowych
Prowadzisz serwis internetowy, agencję reklamową, a może jesteś webmasterem i potrzebujesz wsparcia prawnego dla Twoich projektów? Zostań Partnerem Biznesowym serwisu Lexlab.pl i przekonaj się jak wiele możesz zyskać.

Aktualności, Prawo • 20.06.2017

Google ukarane 1 mld EURO
Decyzja, którą ma podjąć Margrethe Vestager, unijny komisarz ds. konkurencyjności, jeszcze nie zapadła. Rozstrzygnięcie spodziewane jest w sierpniu br. Chodzi o możliwe naruszanie interesów podmiotów, które zajmują się porównywaniem cen poszczególnych produktów. Aplikacja Google’a wyświetla je bowiem już na etapie pokazywania wyników samego wyszukiwania przedmiotów.

Legalniewsieci.pl © 2018

Realizacja strony weboski

e-Gazela Biznesu

Trwa generowanie dokumentu...

REKLAMA

zamknij okno