Z powodu wzrostu sprzedaży nielegalnej broni, służby państwowe dokonują coraz częściej kontroli przesyłek kurierskich.
Szykuje się kolejny ustawowy mechanizm cenzurowania polskiego internetu.
Sytuacja, gdy konsument dokonuje zakupu rzeczy uwidocznionej na stronie sklepu internetowego jako dostępnej, a sprzedawca „po fakcie” orientuje się, że właśnie wyprzedał ostatnie egzemplarze i rzeczy już nie ma stanie – nie należy do rzadkości. Sprawdź, co wtedy robić!

Prawo, Aktualności • 04.08.2017

Co dalej z podatkiem od galerii handlowych?
Od dawna zapowiadany dodatkowy podatek od dużych galerii handlowych jest już ujęty w planowanej dużej nowelizacji ustaw o podatkach dochodowych PIT i CIT.
Jak wynika z raportu międzynarodowej organizacji AIIM, która zrzesza działające na całym świecie przedsiębiorstwa zajmujące się zarządzaniem informacjami, tylko 6% firm jest gotowych na nowe przepisy dotyczące ochrony danych osobowych czyli RODO!

Prawo, Aktualności • 01.08.2017

Branża hazardowa omija rejestr domen zakazanych
Od 1 lipca w Polsce obowiązuje „rejestr domen zakazanych”, na którym widnieją adresy nielicencjonowanych w naszym kraju dostawców usług hazardowych. Jednak branża już znalazła prosty sposób na ominięcie przepisów...

Prawo, Aktualności • 01.08.2017

Koniec papierowych paragonów
1 stycznia 2018 r. wchodzą w życie nowe przepisy Ministerstwa Finansów, które mają na celu zastąpienie tradycyjnych kas fiskalnych.
Sprzedawco - przeczytaj i ustrzeż się błędów!
Ministerstwo Finansów ostrzega - nie można stosować procedury VAT-marży do sprzedaży nowych towarów. Tymczasem, jak wskazano w środowym komunikacie MF, ten sposób naliczania podatku jest powszechny w handlu internetowym.
Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta uruchomił stronę polubowne.uokik.gov.pl za pośrednictwem której informuje o tym, jak można rozwiązać spór z przedsiębiorcą poza sądem.

Legalniewsieci.pl © 2018

Realizacja strony weboski

e-Gazela Biznesu

Trwa generowanie dokumentu...

REKLAMA

zamknij okno