W projekcie ustawy przygotowywanej przez Ministerstwo Sprawiedliwości znajdziemy zmiany dotyczące k.p.c dla małych przedsiębiorstw takich jak „rodzinne” sklepy, stoiska, rzemieślnicy oraz sklepy internetowe. Zmiany te mogą dotyczyć wielu przedsiębiorstw.

Prawo, Aktualności • 04.12.2017

Czy adres e-mail zalicza się do danych osobowych?
Czy adres poczty elektronicznej można zaliczyć do danych osobowych?
Zakaz handlu w niedziele został przyjęty w Sejmie dnia 24 listopada 2017 r., a będzie obowiązywał dopiero od marca 2018 roku.

Prawo, Prawo • 01.12.2017

Zapadł wyrok w sprawie serwisu Chomikuj.pl
Zapadł wyrok w sprawie wszczętej na skutek pozwu złożonego przez Stowarzyszenie Filmowców Polskich, w związku z udostępnianiem w ramach serwisu Chomikuj.pl filmów: „Dzień Świra”, „Wenecja” i „Katyń”.
Ministerstwo Finansów i Ministerstwo Rozwoju przygotowały projekt nowej ustawy, która zakłada, że przedsiębiorca musi zapewnić konsumentowi możliwość dokonania płatności elektronicznej.
Po półtorarocznym dochodzeniu Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów nałożył karę w wysokości 25 809 824 zł na spółkę Aflofarm Farmacja Polska Sp. z o.o.
Jak podaje Rzeczpospolita, w piątkowym wyroku (Sygn. akt I CSK 73/17), w sprawie wniesionej przez Radosława Sikorskiego, o naruszenie dóbr osobistych w sieci, Sąd Najwyższy uznał, iż „aby zwolnić się z odpowiedzialności za obraźliwe wpisy, administrator strony internetowej musi wykazać, że nie wiedział o ich bezprawności”.
Nowelizacja ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych nie uwzględnia wydłużenia małego ZUS-u do 3 lat!
Nowe prawo stanowi odpowiedź m.in. na szerzącą się w sieci plagę fikcyjnych sklepów internetowych oraz sklepów oferujących podróbki.
Google skrytykowało tzw. „prawo do bycia zapomnianym”. Zdaniem firmy nowe prawo może wyrządzić wiele szkód w zakresie dostępu do informacji publicznej.

Legalniewsieci.pl © 2019

Realizacja strony weboski

e-Gazela Biznesu

Trwa generowanie dokumentu...

REKLAMA

zamknij okno