Nowe prawo przedsiębiorców to rządowy projektu ustawy, który ma ułatwić założenie, a przede wszystkim prowadzenie działalności gospodarczej w Polsce.
Dziś zajmiemy się problemem przedstawionym przez jednego z naszych Klientów. Zakupił on w sklepie internetowym urządzenie elektroniczne, w którym po jakimś czasie użytkowania ujawniła się wada.

Prawo, Aktualności • 05.01.2018

Koniec z SMS-ami Premium? Jest projekt ustawy!
Minister Anna Streżyska poinformowała, że Ministerstwo Cyfryzacji przygotowało nowelizację przepisów wymierzoną w naciąganie na SMS Premium. Nowe przepisy mogą istotnie ograniczyć kosztowny dla konsumentów problem.

Prawo, Aktualności • 01.01.2018

Odstąpienie od umowy sprzedaży na raty
Dzisiejszy tytuł wpisu, choć stosunkowo krótki, dotyczy dosyć skomplikowanej prawnie sytuacji powiązania ze sobą dwojakiego rodzaju umów.
Od Nowego Roku zostaną wprowadzone pewne ułatwienia dotyczące obowiązku meldunkowego.

Prawo, Aktualności • 27.12.2017

Pozwy przeciwko Apple za spowalnianie smartfonów
Apple było od dawna podejrzewane o to, że celowo spowalnia działanie starszych modeli swoich urządzeń. Potentat długo temu zaprzeczał, aż do chwili gdy firma Primate Labs, która stworzyła aplikację mierzącą wydajność iPhone’ów, ujawniła swoją analizę.
Komisja Nadzoru Finansowego ma zostać wyposażona w nowe uprawnienia, które umożliwią jej walkę z nielegalną działalnością finansową obecną w sieci.
Rękojmia to wynikająca z kodeksu cywilnego odpowiedzialność sprzedawcy względem kupującego za wady rzeczy sprzedanej.
Czy konsument może w ustawowym terminie 14 dni złożyć internetowemu sprzedawcy oświadczenie o odstąpieniu od umowy sprzedaży gry komputerowej?

Prawo, Prawo • 25.12.2017

Nowe przepisy dla giełd kryptowalut!
Jak informuje „Dziennik Gazeta Prawna” od II połowy 2018 roku wejdą w życie przepisy, na podstawie których giełdy krytowalut będą obwarowane wymogami i podlegać będą pod przepisy ustawy o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu.

Legalniewsieci.pl © 2019

Realizacja strony weboski

e-Gazela Biznesu

Trwa generowanie dokumentu...

REKLAMA

zamknij okno