Znana dziennikarka oraz prezenterka telewizyjna wygrała sprawę o naruszenie jej dóbr osobistych przez pisarza Jacka Piekarę. Naruszenie dóbr osobistych nastąpiło w Internecie poprzez zamieszczenie obraźliwego wpisu na portalu Twitter.
Sąd Apelacyjny w Warszawie w sierpnia 2017 r. uznał, że dalsze udostępnianie pirackich kopii utworów opublikowanych w internecie nie powoduje automatycznego wzrostu szkody podmiotu, do którego należą prawa autorskie – teraz pojawiło się uzasadnienie orzeczenia, które wzbudza nie małe zainteresowanie.
Przeglądając oferty różnych operatorów oferujących dostęp do Internetu w pierwszej kolejności zwracamy uwagę na prędkość danej usługi. Najczęściej już w samej nazwie handlowej danej oferty taka prędkość jest wyraźnie podawana w Mb/s (megabitach na sekundę). Czy chodzi wówczas o prędkość maksymalną, gwarantowaną, czy może minimalną?

Bezpieczeństwo, Prawo • 22.01.2018

Czym jest Matrix?
Kto pamięta odpowiedź na powyższe pytanie? Być może okres na jego zadanie staje się jeszcze bardziej aktualny i na czasie. 25 maja 2018 r. wchodzi w życie rozporządzenie dotyczące ochrony danych osobowych tzw. RODO. Co to oznacza dla każdego z nas internatów tj. użytkowników Matrixa.
Z zapowiedzi Ministerstwa Cyfryzacji wynika, że polskie firmy mają być zwolnione z części obowiązków ochrony danych osobowych, wynikających z rozporządzenia dotyczącego ochrony danych osobowych tzw. RODO.

Prawo, Aktualności • 17.01.2018

Czy będziemy mieli polskiego bitcoina?
Trochę na przekór bieżącym trendom uzasadniającym daleko idącą ostrożność wobec kryptowalut, polski rząd wprowadza nową kryptowalutę o nazwie dPLN. Chodzi o Digital PLN, czyli „cyfrowego złotego”.
Po licznych skargach, które otrzymywał od klientów Banku Millennium, Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów nałożył na ten bank karę w wysokości około 21 milionów złotych. To jedna z wyższych kar nałożonych przez UOKiK.

Prawo, Aktualności • 15.01.2018

Niedotrzymanie przez sprzedawcę terminu wysyłki
Czy klient sklepu internetowego mam prawo do odszkodowania, jeżeli zakupiony przez niego produkt nie zostanie dostarczony w deklarowanym przez sprzedawcę terminie?

Prawo, Aktualności • 12.01.2018

Produkt podrobiony to produkt obarczony wadą.
Kupiłem świetną bluzę, a „fajka” na piersi miała gwarantować dobrą jakość produktu. Niestety „fajka” odpadła po pierwszym praniu, a bluza zmieniła kolor! Co zrobić, jeżeli kupimy produkt, który podszywa się pod znaną markę?

Prawo, Aktualności • 12.01.2018

Pożyczka online – odstąpienie od umowy.
Sezon poświątecznych wyprzedaży oraz promocji od lat wywołuje zwiększony ruch i zapotrzebowanie finansowe konsumentów związane z zakupami. Niestety dla wielu z nich są to wydatki przekraczające ich dochody. Jednym z rozwiązań, które konsumenci stosują coraz częściej są pożyczki przez Internet.

Legalniewsieci.pl © 2019

Realizacja strony weboski

e-Gazela Biznesu

Trwa generowanie dokumentu...

REKLAMA

zamknij okno