Z przepisu art. 23 ust. 1 Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych wynika, że możliwe jest korzystanie z utworu w ramach dozwolonego użytku osobistego wyłącznie wówczas, gdy utwór ten został rozpowszechniony.
Przepis kodeksu cywilnego wprowadzający obowiązek ustosunkowania się sprzedawcy do żądania konsumenta, który składa reklamację z tytułu rękojmi, należy do uregulowań najbardziej niekorzystnych dla sprzedawcy i jednocześnie mocno chroniących konsumenta. Nie dość, że sprzedawca musi merytorycznie odnieść się do reklamacji, to jeszcze powinien to uczynić w terminie 14 dni. Sankcją za niedotrzymanie tych warunków jest następujące z mocy ustawy uznanie roszczeń konsumenta.
Ministerstwo Finansów zapowiada kontrole dotyczące tych osób handlujących na Allegro, które na aukcjach zaznaczają opcję „Nie wystawiam faktury”.
Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów postanowił przyjrzeć się bliżej kartom bankowym za 0 zł. Urząd oceniał czy rzeczywiście karty są bezpłatne. Sprawdzono praktyki stosowane przez 18 banków obecnych na polskim rynku.

Prawo, Bezpieczeństwo • 13.02.2018

Wszystko o wrażliwych danych osobowych
Według definicji znajdującej się w Ustawie o ochronie danych osobowych, dane osobowe to wszelkie informacje dotyczące zidentyfikowanej lub możliwej do zidentyfikowania osoby fizycznej. W generalnej kategorii danych osobowych można wyróżnić szczególny ich obszar, podlegający większej niż standardowa ochronie.
Dron DJI Mavic Pro Fly More Combo kosztujący od 5299 zł w górę można było kupić na stronie Empiku za 2400 zł. Sklep przyjmował i potwierdzał zamówienia, a po odkryciu błędu zaczął je masowo anulować.
Reklamy Magmisiów mogły wprowadzać w błąd konsumentów. Aflofarm Farmacja Polska musi sprostować nieprawdziwe informacje podawane w telewizji, radiu i Internecie.

Prawo • 10.02.2018

Potwierdzenie umowy przez SMS
Z chwilą wejścia w życie Ustawy o prawach konsumenta, tj. od 25 grudnia 2014 r., przedsiębiorcy utracili możliwość zawierania z konsumentami umów w czasie rozmowy telefonicznej. Rozmowa przez telefon może co najwyżej zainicjować procedurę zawierania umowy. Po uzgodnieniu istotnych warunków umowy przedsiębiorca zobowiązany jest potwierdzić jej treść na papierze lub innym trwałym nośniku. Czy może to zrobić za pomocą SMS?
KNF postawił polskiej giełdzie kryptowalut zarzut nieuprawnionego prowadzenia działalności w zakresie świadczenia usług płatniczych.
Czy operatorzy telefonii komórkowej mają prawo do preinstalowania na telefonach swoich klientów aplikacji do zdalnej kontroli realizacji umowy ratalnej?

Legalniewsieci.pl © 2019

Realizacja strony weboski

e-Gazela Biznesu

Trwa generowanie dokumentu...

REKLAMA

zamknij okno