Prawo, Aktualności • 15.01.2018

Niedotrzymanie przez sprzedawcę terminu wysyłki
Czy klient sklepu internetowego mam prawo do odszkodowania, jeżeli zakupiony przez niego produkt nie zostanie dostarczony w deklarowanym przez sprzedawcę terminie?

Prawo, Aktualności • 12.01.2018

Produkt podrobiony to produkt obarczony wadą.
Kupiłem świetną bluzę, a „fajka” na piersi miała gwarantować dobrą jakość produktu. Niestety „fajka” odpadła po pierwszym praniu, a bluza zmieniła kolor! Co zrobić, jeżeli kupimy produkt, który podszywa się pod znaną markę?

Prawo, Aktualności • 12.01.2018

Pożyczka online – odstąpienie od umowy.
Sezon poświątecznych wyprzedaży oraz promocji od lat wywołuje zwiększony ruch i zapotrzebowanie finansowe konsumentów związane z zakupami. Niestety dla wielu z nich są to wydatki przekraczające ich dochody. Jednym z rozwiązań, które konsumenci stosują coraz częściej są pożyczki przez Internet.
Nowe prawo przedsiębiorców to rządowy projektu ustawy, który ma ułatwić założenie, a przede wszystkim prowadzenie działalności gospodarczej w Polsce.
Dziś zajmiemy się problemem przedstawionym przez jednego z naszych Klientów. Zakupił on w sklepie internetowym urządzenie elektroniczne, w którym po jakimś czasie użytkowania ujawniła się wada.

Prawo, Aktualności • 05.01.2018

Koniec z SMS-ami Premium? Jest projekt ustawy!
Minister Anna Streżyska poinformowała, że Ministerstwo Cyfryzacji przygotowało nowelizację przepisów wymierzoną w naciąganie na SMS Premium. Nowe przepisy mogą istotnie ograniczyć kosztowny dla konsumentów problem.

Prawo, Aktualności • 01.01.2018

Odstąpienie od umowy sprzedaży na raty
Dzisiejszy tytuł wpisu, choć stosunkowo krótki, dotyczy dosyć skomplikowanej prawnie sytuacji powiązania ze sobą dwojakiego rodzaju umów.
Od Nowego Roku zostaną wprowadzone pewne ułatwienia dotyczące obowiązku meldunkowego.

Prawo, Aktualności • 27.12.2017

Pozwy przeciwko Apple za spowalnianie smartfonów
Apple było od dawna podejrzewane o to, że celowo spowalnia działanie starszych modeli swoich urządzeń. Potentat długo temu zaprzeczał, aż do chwili gdy firma Primate Labs, która stworzyła aplikację mierzącą wydajność iPhone’ów, ujawniła swoją analizę.
Komisja Nadzoru Finansowego ma zostać wyposażona w nowe uprawnienia, które umożliwią jej walkę z nielegalną działalnością finansową obecną w sieci.

Legalniewsieci.pl © 2018

Realizacja strony weboski

e-Gazela Biznesu

Trwa generowanie dokumentu...

REKLAMA

zamknij okno