Prawo, Aktualności • 29.03.2018

KNF nałożyła karę na PZU i TU Generali
Komisja Nadzoru Finansowego zdecydowała o nałożeniu kar na PZU i TU Generali. Kary związane są z opóźnianiem przez towarzystwa ubezpieczeniowe przyznawania i wypłat odszkodowań.
Na mocy ugód i wyroków sądowych, łączna wartość odszkodowań za korzystanie przez firmy z nielicencjonowanego oprogramowania na rzecz producentów zrzeszonych w BSA wyniosła w 2017 roku 2,2 mln zł.

Prawo, Aktualności • 26.03.2018

Jak wdrożyć RODO?
Ogólne rozporządzenie o ochronie danych osobowych (RODO) sieje niemałe zamieszanie wśród przedsiębiorców. W odróżnieniu od GIODO nie będzie rejestru w który zgłoszenie było utożsamiane z „załatwieniem sprawy”. W takim razie jak się przygotować na nowe przepisy?

Prawo, Aktualności • 25.03.2018

Załatwiaj sprawy urzędowe przez ePUAP
ePUAP to Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej. Jest to system, który umożliwia załatwienie wielu spraw bez konieczności osobistej wizyty w urzędzie. Aby móc z niego skorzystać wystarczy dostęp do Internetu oraz założenie darmowego konta.

Prawo, Aktualności • 23.03.2018

Sejm zaostrza prawo telekomunikacyjne
Zbliża się koniec procederu naciągania konsumentów na drogie SMS-y i przeciągania składanych reklamacji. Sejm przyjął nowelizację prawa telekomunikacyjnego, która powinna lepiej chronić konsumenta przed wydatkami, na które nie wyraził zgody.
Już niedługo, bo jesienią 2018 roku planowane jest uruchomienie serwisu internetowego z aukcjami komorniczymi.
Czytając przepisy zawarte w kodeksie cywilnym, teksty umów czy rozmaite poradniki prawne spotkać się możemy ze sformułowaniem, że dana umowa powinna być zawarta w formie dokumentowej dla celów dowodowych. Co to właściwie oznacza i czym różni się takie zastrzeżenie od wymogu formy pisemnej pod rygorem nieważności?
Jak tłumaczy Kodeks Pracy - do obowiązków każdego pracownika należą m.in. wykonywanie swojej pracy starannie i sumiennie oraz stosowanie się do zaleceń osób przełożonych. W praktyce z reguły tylko dany pracownik wie, jak bardzo wpisuje się w tę definicję.
Na jakiej podstawie prawnej reklamować wadliwy produkt? Czy wcześniejsza reklamacja towaru na podstawie gwarancji ma jakikolwiek wpływ na późniejszą reklamację z tytułu rękojmi?

Prawo, Aktualności • 09.03.2018

Cinkciarz.pl wygrywa sprawę do znak towarowy
Wczoraj (tj. 08.03) sąd UE stwierdził nieważność odmowy zarejestrowania przez unijny Urząd ds. Własności Intelektualnej (EUIPO) należącego do kantoru internetowego Cinkciarz.pl graficznego znaku towarowego zawierającego symbole walut „€” i „$”.

Legalniewsieci.pl © 2018

Realizacja strony weboski

e-Gazela Biznesu

Trwa generowanie dokumentu...

REKLAMA

zamknij okno