Google skrytykowało tzw. „prawo do bycia zapomnianym”. Zdaniem firmy nowe prawo może wyrządzić wiele szkód w zakresie dostępu do informacji publicznej.
Ponad 1200 zł na ubezpieczenia społeczne i składkę zdrowotną zapłacą w 2018 roku samozatrudnieni i osoby opłacające ZUS za siebie od minimalnej podstawy wymiaru.

Prawo, Prawo • 16.11.2017

Zwrot konsumencki a używanie rzeczy
Czy można w ustawowym terminie 14 dni od dostarczenia rzeczy odstąpić od zawartej na odległość umowy sprzedaży, jeśli tej rzeczy się używało?
Postępowanie, które prowadzi Prezes UOKiK, dotyczy podejrzenia działania niezgodnego z prawami konsumenta.

Prawo, Prawo • 14.11.2017

Sklep mnie oszukał! Co robić?
W związku z szerzącą się plagą fałszywych sklepów internetowych przygotowaliśmy instrukcję postępowania w przypadku, gdy klient po złożeniu zamówienia nie otrzymał towaru, a kontakt ze sklepem całkowicie się urwał.
Z dniem 20 stycznia 2017 r. weszła w naszym kraju w życie Ustawa z dnia 23 września 2016 r. o pozasądowym rozwiązywaniu sporów konsumenckich.

Prawo, Prawo • 10.11.2017

Mail z wezwaniem do zapłaty!?
13 listopada br. wchodzi w życie znowelizowana Ustawa o udostępnianiu informacji gospodarczej i wymianie danych gospodarczych. Ma zapewnić bezpieczeństwo i sprawność obrotu handlowego w Polsce.
Ministerstwo Cyfryzacji poinformowało, że pracuje nad stworzeniem usługi umożliwiającej elektronicznie wysyłanie i odbieranie pism urzędowych.

Prawo, Prawo • 07.11.2017

Wady prawne i rękojmia
Co możemy zrobić, jeśli zorientujemy się, że kupiliśmy od sprzedawcy towar, który okazał się własnością kogoś innego i zasadnie oczekujemy, że prędzej czy później spotkają nas w związku z tym kłopoty, z wydaniem towaru prawowitemu właścicielowi włącznie? Odpowiedź brzmi – skorzystać z instytucji rękojmi za wady prawne rzeczy sprzedanej.

Prawo, Prawo • 07.11.2017

Facebook będzie podlegał polskiemu prawu?
Wszystko wskazuje na to, iż polskie władze chcą ograniczyć swobodę działania Facebook'a na terytorium Polski. Stanie się to możliwe dzięki odpowiednim zmianom w przepisach ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną.

Legalniewsieci.pl © 2018

Realizacja strony weboski

e-Gazela Biznesu

Trwa generowanie dokumentu...

REKLAMA

zamknij okno