W najnowszym wyroku Sądu Najwyższego czytamy że, jeżeli bank nie zabezpieczył w odpowiedni sposób naszego konta na platformie internetowej, to w przypadku kradzieży bank jest zobligowany do zwrócenia nam skradzionych środków.
Projekt dyrektywy proponowany przez Parlament Europejski i Rade UE, nad którym negocjacje zostały ukończone w dniu 26 kwietnia 2018r. ma na celu zmiany w przepisach związanych z audiowizualnymi usługami medialnymi, a w tym z platformami cyfrowymi.
Dziś zajmiemy się odstąpieniem od umowy sprzedaży zawartej przez konsumenta przez internet, np. za pośrednictwem jednego z portali aukcyjnych. Co jeśli kupujący nie korzystał z przycisku „kup teraz” lecz wygrał licytację oferowanego przez sprzedawcę przedmiotu? Czy do takiej sytuacji odnosi się jeden z wyjątków ustawowych wykluczających możliwość odstąpienia od umowy?
Aktualnie każdy przedsiębiorca musi sobie zdawać sprawę z cyberprzestęczości bo może stać się ofiarą ataku hakerów, którzy to już zawodowo zajmują się kradzieżą. Procedury stosowane w małych jak i dużych przedsiębiorstwach nie zawsze wystarczają do stu procentowego zapewnienia bezpieczeństwa naszych środków znajdujących się na naszym rachunku bankowym. Jaką odpowiedź możemy otrzymać w świetle naszego prawa?
Internet jest miejsce gdzie możemy nabyć różnego rodzaju rzeczy dla kolekcjonerów, zaczynając od klasycznych znaczków pocztowych, a kończąc na obrazach znanych artystów. Co więc mogło przykuć uwagę prokuratury ?
UOKIK działa bez wytchnienia dlatego właśnie na celowniku mają firmy energetyczne i telekomunikacyjne, które wprowadzają klientów w błąd!
Propozycja podatku w wysokości 3 % od przychodów firmy proponuje UE. Miało by to dotknąć około 200 przedsiębiorstw, a roczny wpływ z tego podatku sięgał by około 5 mld euro.
Mimo gwałtownego rozwoju techniki i sprzętu audio-video dostępnego dla użytkownika do zainstalowania w mieszkaniu, tradycyjne kina mają się nieźle. Magia ekranu wciąż działa :) Co więcej – sprawdzenie repertuaru, wybór czasu projekcji, miejsc na sali, rezerwacja i opłacenie biletów – to wszystko można zrealizować online, wygodnie i bez wychodzenia z domu. Rozważmy jaka jest różnica między rezerwacją biletu a jego zakupem online i czy w tym drugim przypadku jest możliwe konsumenckie odstąpienie od zawartej umowy.
Do 25 maja jest coraz bliżej, dlatego właśnie przechodzimy do kolejnego tematu bardzo dyskusyjnego jakim jest ocena skutków dla ochrony danych i kiedy należy ją przeprowadzić.
Tematem tego artykułu będzie coś, co wydaje się nam oczywiste ale jednak warto powiedzieć o tym trochę więcej. Profilowanie , to właśnie ono trafi dzisiaj na celownik.

Legalniewsieci.pl © 2018

Realizacja strony weboski

e-Gazela Biznesu

Trwa generowanie dokumentu...

REKLAMA

zamknij okno