Prawo • 10.02.2018

Potwierdzenie umowy przez SMS
Z chwilą wejścia w życie Ustawy o prawach konsumenta, tj. od 25 grudnia 2014 r., przedsiębiorcy utracili możliwość zawierania z konsumentami umów w czasie rozmowy telefonicznej. Rozmowa przez telefon może co najwyżej zainicjować procedurę zawierania umowy. Po uzgodnieniu istotnych warunków umowy przedsiębiorca zobowiązany jest potwierdzić jej treść na papierze lub innym trwałym nośniku. Czy może to zrobić za pomocą SMS?
KNF postawił polskiej giełdzie kryptowalut zarzut nieuprawnionego prowadzenia działalności w zakresie świadczenia usług płatniczych.
Czy operatorzy telefonii komórkowej mają prawo do preinstalowania na telefonach swoich klientów aplikacji do zdalnej kontroli realizacji umowy ratalnej?

Prawo, Prawo • 05.02.2018

Lista Robinsonów
Od około 3 lat funkcjonuje w Polsce Lista Robinsonów, czyli sprawdzony w innych krajach sposób na obronę przed reklamowym spamem.

Prawo, Aktualności • 03.02.2018

Split payment – czyli podzielona płatność VAT
Split payment to pomysł rządu na uszczelnienie systemu podatkowego. Funkcjonuje już w innych krajach, np. w Czechach, we Włoszech czy w Turcji i w Rumunii. Mechanizm podzielonej płatności zostanie wprowadzony Ustawą z dnia 15.12.2017 r. o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz niektórych innych ustaw, która wejdzie w życie 1 lipca 2018 r.
Nowe regulacje związane z ochroną danych osobowych (RODO), które wejdą w życie w maju tego roku nakładają na przedsiębiorców liczne obowiązki informacyjne wobec klientów.

Prawo, Prawo • 02.02.2018

Jak się przygotować do RODO?
Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii wydało „Przewodnik po RODO”. Przewodnik jest dedykowany dla małych i średnich przedsiębiorców.

Prawo, Aktualności • 28.01.2018

Reklamacja bez tytułu
Tytuł dzisiejszego wpisu został sformułowany nieco przewrotnie. Zazwyczaj bowiem mówimy albo o reklamacji z tytułu rękojmi, albo o reklamacji na podstawie gwarancji. Inaczej mówiąc – żądaniu konsumenta dotyczącemu doprowadzenia zakupionej rzeczy do stanu zgodności z umową powinno towarzyszyć powołanie się na jedną z dwóch podstaw prawnych. Co jeśli żądanie nie zawiera wprost sformułowania o „tytule rękojmi” bądź „tytule gwarancji”?
Sejm przyjął nowelę ustawy o Krajowym Rejestrze Sądowym, z której wynika m.in. wprowadzenie obowiązku składania sprawozdań finansowych w formie elektronicznej.
Komisja publikowała wskazówki mające na celu ułatwienie bezpośredniego i płynnego stosowania nowych przepisów dotyczących ochrony danych w całej UE od 25 maja. Komisja uruchamia również nowe narzędzie internetowe przeznaczone dla MŚP.

Legalniewsieci.pl © 2018

Realizacja strony weboski

e-Gazela Biznesu

Trwa generowanie dokumentu...

REKLAMA

zamknij okno