Portal bezpiecznego e-biznesu

Należy pamiętać, iż nie zawsze taka transakcja będzie neutralna w sferze podatkowej, mimo że nie będzie ona dokonywana w ramach działalności gospodarczej. Pieniądze uzyskane ze sprzedaży będą stanowiły dochód.

Prawo, Aktualności • 21.08.2017

Prawo regresu sprzedawcy
Sprzedawca występuje w łańcuchu dystrybucji towaru jako ogniwo, znajdując się między hurtownikiem, dystrybutorem czy producentem, a odbiorcą końcowym – konsumentem. Bezpośrednio odpowiada przed swoim klientem za sprzedany towar. A co z odpowiedzialnością hurtownika czy producenta? Jak rozkłada się odpowiedzialność w łańcuchu dystrybucji towaru?
Z problemem zwrócił się do nas jeden z czytelników, który skorzystał z dobrodziejstw gwarancji niedługo przed upływem terminu jej obowiązywania. Chodziło o monitor komputerowy znanej i cenionej marki, na który producent hojnie udzielił gwarancji 3-letniej. Procedura wymiany przebiegła wzorowo, kurier dostarczył nowy monitor jednocześnie odbierając stary. I wszystko byłoby w porządku, gdyby nie jeden szkopuł.
Z powodu wzrostu sprzedaży nielegalnej broni, służby państwowe dokonują coraz częściej kontroli przesyłek kurierskich.
Szykuje się kolejny ustawowy mechanizm cenzurowania polskiego internetu.
Sytuacja, gdy konsument dokonuje zakupu rzeczy uwidocznionej na stronie sklepu internetowego jako dostępnej, a sprzedawca „po fakcie” orientuje się, że właśnie wyprzedał ostatnie egzemplarze i rzeczy już nie ma stanie – nie należy do rzadkości. Sprawdź, co wtedy robić!

Prawo, Prawo • 04.08.2017

Co dalej z podatkiem od galerii handlowych?
Od dawna zapowiadany dodatkowy podatek od dużych galerii handlowych jest już ujęty w planowanej dużej nowelizacji ustaw o podatkach dochodowych PIT i CIT.
Jak wynika z raportu międzynarodowej organizacji AIIM, która zrzesza działające na całym świecie przedsiębiorstwa zajmujące się zarządzaniem informacjami, tylko 6% firm jest gotowych na nowe przepisy dotyczące ochrony danych osobowych czyli RODO!
Od 1 lipca w Polsce obowiązuje „rejestr domen zakazanych”, na którym widnieją adresy nielicencjonowanych w naszym kraju dostawców usług hazardowych. Jednak branża już znalazła prosty sposób na ominięcie przepisów...

Prawo, Prawo • 01.08.2017

Koniec papierowych paragonów
1 stycznia 2018 r. wchodzą w życie nowe przepisy Ministerstwa Finansów, które mają na celu zastąpienie tradycyjnych kas fiskalnych.

Legalniewsieci.pl © LEXLAB Gabriel Gatner`2017

Realizacja strony weboski

Trwa generowanie dokumentu...

REKLAMA

zamknij okno