Portal bezpiecznego e-biznesu

W opublikowanej nowelizacji kodeksu pracy Ministerstwo Rozwoju chce wprowadzić archiwa w formie cyfrowej.
Pamiętajmy, że osobom udostępniającym bezprawnie pliki z utworami grozi odpowiedzialność zarówno cywilna, jak i karna!

Prawo, Prawo • 07.12.2017

Unijne zmiany w podatku VAT
We wtorek tj. 5 grudnia br., ministrowie finansów krajów członkowskich UE podjęli decyzję o przyjęciu nowych przepisów dotyczących podatku VAT.
Polscy urzędnicy będą mieli prawo blokować poszczególne strony internetowe. „Obecnie procedowane są kolejne ustawy ograniczające wolność słowa w sieci” – alarmuje Karolina Iwańska prawniczka z Fundacji Panoptykon.

Prawo, Prawo • 04.12.2017

15 tys. zł kary za nierzetelny opis aukcji!
UOKiK rozpoczął kontrolę sprzedawców oferujących swe produkty na Allegro.pl. Jako przykład może posłużyć pewna spółka z Białegostoku, która sprzedawała na tym portalu podgrzewacze do butelek.
W projekcie ustawy przygotowywanej przez Ministerstwo Sprawiedliwości znajdziemy zmiany dotyczące k.p.c dla małych przedsiębiorstw takich jak „rodzinne” sklepy, stoiska, rzemieślnicy oraz sklepy internetowe. Zmiany te mogą dotyczyć wielu przedsiębiorstw.

Prawo, Aktualności • 04.12.2017

Czy adres e-mail zalicza się do danych osobowych?
Czy adres poczty elektronicznej można zaliczyć do danych osobowych?
Zakaz handlu w niedziele został przyjęty w Sejmie dnia 24 listopada 2017 r., a będzie obowiązywał dopiero od marca 2018 roku.

Prawo, Prawo • 01.12.2017

Zapadł wyrok w sprawie serwisu Chomikuj.pl
Zapadł wyrok w sprawie wszczętej na skutek pozwu złożonego przez Stowarzyszenie Filmowców Polskich, w związku z udostępnianiem w ramach serwisu Chomikuj.pl filmów: „Dzień Świra”, „Wenecja” i „Katyń”.
Ministerstwo Finansów i Ministerstwo Rozwoju przygotowały projekt nowej ustawy, która zakłada, że przedsiębiorca musi zapewnić konsumentowi możliwość dokonania płatności elektronicznej.

Legalniewsieci.pl © 2017

Realizacja strony weboski

e-Gazela Biznesu

Trwa generowanie dokumentu...

REKLAMA

zamknij okno