Internetowi wydawcy nieustannie wymyślają nowe sposoby na zachęcenie ich czytelników do rezygnacji z AdBlocka oraz innych tego typu narzędzi służących do blokowania wyświetlanych reklam. Zabiegi te odnoszą różne skutki, niestety mało efektywne. Na pewien skuteczny pomysł wpadli specjaliści brytyjskiego Financial Times.

Marketing, Prawo • 12.10.2016

Rebranding, czyli odświeżenie logo
Gdy nabywca autorskich praw majątkowych lub licencjobiorca chce dokonać zmian w utworze, możemy mówić o zabiegu zwanym rebrandingiem, czyli odświeżeniem logo, nazwy lub innego elementu identyfikacji wizualnej marki lub produktu, a także ze zmianami w utworach architektonicznych.

Marketing, Prawo • 06.10.2016

SPAM, z czym to się je
Choć nie każdy to wie, nazwa SPAM pochodzi od … nazwy konserwy mięsnej oraz twórczości Monty Pythona.

Prawo, Marketing • 01.09.2016

Apple zapłaci gigantyczną karę!
Zgodnie z ustaleniami Komisji Europejskiej, Apple płacił podatki po bardzo zaniżonych stawkach. Ponadto okazało się, że irlandzkie władze zawarły z amerykańską spółką niezgodne z prawem porozumienia. W konsekwencji Apple będzie musiał oddać Irlandii aż 13 mld euro podatku, a kwota ta pomoże zmniejszyć zadłużenie tego kraju. W historii UE jest to niewątpliwie najwyższa tego rodzaju kara.
Chcemy kupić nowe obuwie sportowe. W związku z tym, wpisujemy odpowiednią frazę w wyszukiwarce i szukamy butów. Po godzinie przeglądania ofert różnych sklepów sportowych, znajdujemy to czego szukaliśmy i kupujemy. Następnie odwiedzamy swojego Facebooka, a obok naszego zdjęcia profilowego czytamy sponsorowane reklamy. Proponowane reklamy nie dotyczą jednak obuwia, tylko odzieży sportowej oraz innych akcesoriów z tym obuwiem związanym, a oferta jest kierowana przez sklep który jest 2 km od naszego miejsca zamieszkania. W jaki sposób reklama potrafi być, aż tak stargetowana? Jakie dane zbiera na nasz temat Facebook?
Domena internetowa stanowi najważniejszy element internetowej tożsamości każdego e-przedsiębiorcy. Domena, która jest powszechnie znana i kojarzona może więc stanowić przedmiot ataku, polegający na rejestracji domeny podobnej, która może wprowadzić klientów w błąd. Powyższe zjawisko nosi nazwę abuzywnej rejestracji domen, a więc rejestracji naruszającej prawa lub interesy osób trzecich. Jak postępować w sytuacji, kiedy ktoś kradnie naszą e-tożsamość?

Marketing, Aktualności • 12.07.2016

Pokemony wracają w wielkim stylu, ale czy są bezpieczne?
Ponad tydzień temu miała premierę gra Pokemon Go, która stała się hitem w wielu krajach. Gra bije rekordy popularności ponieważ łączy w sobie elementy świata wirtualnego oraz rzeczywistego. Jednakże oprócz rozrywki, gracze mogą doświadczyć także innych, niestety przykrych, konsekwencji gry.
Prisma to kolejna modna aplikacja rodem z Rosji. Umożliwia ona zmianę zwykłego zdjęcia w obrazki stylizowane na dzieła sztuki. Użytkownicy zachwyceni funkcjami aplikacji nie skupili się jednak nad tym jakie uprawnienia owa aplikacja uzyskuje, ani kto jest jej autorem. Warto na to zwrócić uwagę.
Serwis Legalniewsieci.pl stworzył bezpłatną aplikację mobilną ułatwiającą konsumentom reklamację zakupionego towaru. Aplikacja dostępna jest w Google Play oraz AppStore.

Prawo, Marketing • 26.04.2016

Kiedy utwór korzysta z ochrony prawnoautorskiej?
Kiedy zdjęcie można uznać za utwór i korzysta z ochrony prawnoautorskiej?

Legalniewsieci.pl © 2019

Realizacja strony weboski

e-Gazela Biznesu

Trwa generowanie dokumentu...

REKLAMA

zamknij okno