Jak wynika z badania przeprowadzonego przez Kaspersky Lab, znaczna część użytkowników nie odzyskuje swoich danych nawet po zapłaceniu okupu. Szacuje się, że ponad jedna trzecia ofiar (36 proc.) decyduje się na zapłacenie okupu, aby odzyskać pliki, ale mimo to jeden na pięciu użytkowników i tak je traci.

Bezpieczeństwo, Aktualności • 04.11.2016

Seria wyłudzeń pieniężnych na facebooku!
Coraz więcej osób pada ofiarą oszustów działających od jakiegoś czasu na facebooku, którzy włamując się na konta znajomych określonego użytkownika wyłudzają od niego pieniądze w formie „pożyczki”.

Bezpieczeństwo, Aktualności • 25.10.2016

Kamery internetowe wykorzystane do ataku hakerskiego!
Pod koniec zeszłego tygodnia doszło do ataku hakerskiego takich serwisów jak Twitter, PayPal czy Spotify. Nie byłoby w tym nic szczególnie interesującego, gdyby nie fakt, że do ataku hakerom posłużyły domowe kamery internetowe.

Bezpieczeństwo, Aktualności • 11.10.2016

Phishing w reklamach Googla!
Po wpisaniu w frazy „adwords” w wyszukiwarce na pierwszym miejscu pojawia się domena mcc-adwords.com, która wyłudza dane dostępowe do konta Google.

Bezpieczeństwo, Aktualności • 11.10.2016

Plaga fałszywych faktur!
Fałszywe faktury to ostatnimi czasy prawdziwa plaga i utrapienie dla klientów.

Bezpieczeństwo, Aktualności • 10.10.2016

Niebezpieczny wirus atakuje facebook
Od kilku dni użytkownicy facebook’a są narażeni na ataki nowego groźnego wirusa. Wirus jest o tyle niebezpieczny, iż stając się jego ofiarą, można utracić zdjęcia, a na komputerze użytkownika może zostać zainstalowane złośliwe oprogramowanie.
W 2014r. popularny komunikator WhatsApp został przejęty przez Facebook za 92 mld dolarów. Facebook obiecywał wówczas, że nie dojdzie do wykorzystania danych użytkowników aplikacji WhatsAppa. Jak się jednak okazało, w tym roku Facebook zyskał do nich dostęp. Jednak czy było to działanie zgodne z prawem?
Jak wynika z wyroku Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej z dnia 15.09.2016r. podmiot oferujący niezabezpieczoną sieć Wi-Fi nie odpowiada za naruszenie praw autorskich przez użytkowników takiej sieci. Można jednak zobowiązać go do zabezpieczenia sieci.

Bezpieczeństwo, Aktualności • 05.09.2016

Oszuści podszywają się pod mBank!
mBank wydał ostrzeżenie dla klientów, którzy korzystają z bankowej aplikacji mobilnej dostępnej na system Android. Ostrzeżenie jest wynikiem działania oszustów, którzy stworzyli łudząco podobne oprogramowanie, które przechwytuje dane klientów.

Bezpieczeństwo, Aktualności • 26.08.2016

Hakowanie implantów
Zdaniem Laurie Pyrcrofta - naukowca Uniwersytetu w Oxfordzie, w niedalekiej przyszłości istnieje możliwość pojawienia się wzrostu nowego typu zagrożenia, jakim według niego będzie hakowanie implantów wspierających prace mózgu.

Legalniewsieci.pl © 2019

Realizacja strony weboski

e-Gazela Biznesu

Trwa generowanie dokumentu...

REKLAMA

zamknij okno