Prawo, Bezpieczeństwo • 15.01.2017

ABI zostanie zastąpiony przez inspektora ochrony danych
Jak wynika z opinii Generalnego Inspektora Danych Osobowych (GIODO), powołanie oraz wspieranie administratora bezpieczeństwa informacji (ABI) w pełnieniu jego funkcji leży w interesie administratora danych.

Bezpieczeństwo, Aktualności • 09.01.2017

Twoje konto Gmail może być zagrożone!
Jak podaje serwis tvn24bis, użytkownicy Gmaila mają spore powody do obaw. Zawartość ich skrzynek pocztowych może bowiem zostać przejęta przez hakerów, podobnie jak miało to miejsce w przypadku Johna Podesty, szefa kampanii prezydenckiej Hillary Clinton.

Aktualności, Bezpieczeństwo • 03.01.2017

Przeglądarka ostrzeże Cię przed źle zabezpieczonym sklepem!
Dostawcy najpopularniejszych przeglądarek internetowych stworzyli system ostrzeżeń na stronach internetowych, które nie posiadają zabezpieczania w postaci certyfikatu SSL.

Marketing, Bezpieczeństwo • 13.12.2016

Jak sprawdzić wiarygodność e-sklepu?
Europejskiego Centrum Konsumenckiego opublikowało wskazówki ułatwiające rozpoznanie wiarygodnego sklepu internetowego!
Jak podaje serwis spidersweb.pl, a w ślad za nim onet.pl, w ostatnich dniach wielu z Nas mogło otrzymać email o treści związanej z groźbą zablokowania konta usługi internetowej w związku z koniecznością uregulowania rzekomego zadłużenia.

Bezpieczeństwo, Aktualności • 25.11.2016

Podsłuch poprzez słuchawki!?
Jeśli uważasz, że głośniki lub słuchawki są bezpieczne, niestety możesz się mylić. Jak przestrzegają naukowcy z Uniwersytetu Ben-Guriona w Beer Szewie, złośliwe oprogramowanie może szpiegować nawet bardzo ostrożnych użytkowników elektroniki. Zatem nie wystarczy zakleić kamerę i mikrofon, ponieważ hakerzy mogą wykorzystać głośniki lub słuchawki.

Bezpieczeństwo, Aktualności • 24.11.2016

Sieć komórkowa PLAY ostrzega przed fałszywy fakturami!
Poprzez komunikat zacytowany poniżej sieć Play oficjalnie przyznała, iż cyberprzestępcy rozsyłają sfałszowane faktury e-mail w jej imieniu.

Bezpieczeństwo, Aktualności • 22.11.2016

Wirus na Androida podszywa się pod Flash Playera
Kolejny i nowy wirus atakuje smartfony z systemem operacyjnym Android. Złośliwe oprogramowanie „udaje” znaną wszystkim użytkownikom aplikację FlashPlayer, a jego celem są klienci polskich banków. Wirus korzysta nawet z popularnej i charakterystycznej ikonki tej aplikacji.
Nowy wirus atakuje poprzez wiadomości wysyłane za pośrednictwem serwisu Facebook. Wirus blokuje dostęp do danych w komputerze i żąda zapłaty okupu za jego odblokowanie! Na czym polega atak?

Bezpieczeństwo, Aktualności • 10.11.2016

Ministerstwo Finansów ostrzega przed fałszywymi mailami
Kolejna fala fałszywych oraz niebezpiecznych maili. Tym razem cyberprzestępcy podszywają się pod Ministerstwo Finansów. Wiadomości wysyłane od oszustów informują o "kontroli podatkowej", "ukrywaniu dochodów" lub "wyznaczonej kontroli dochodów". Urzędnicy z Ministerstwa ostrzegają iż, zarówno e-mail, jak i załącznik zawierają złośliwy kod.

Legalniewsieci.pl © 2019

Realizacja strony weboski

e-Gazela Biznesu

Trwa generowanie dokumentu...

REKLAMA

zamknij okno