Bezpieczeństwo, Aktualności • 16.03.2017

Uwaga na oszustów podszywających się pod serwis płatności PayU
PayU jeden z popularniejszych w Polsce serwisów płatności elektronicznych ostrzega przed podszywającymi się pod niego oszustami.

Bezpieczeństwo, Aktualności • 14.03.2017

Cyberbezpieczeństwo Polski
Dobiegają końca prace prowadzone przez polski rząd nad strategią cyberbezpieczeństwa Polski. Jej głównym założeniem jest zintegrowana współpraca z jednostkami samorządu terytorialnego, a także z podmiotami prywatnymi. Jak podaje „Rzeczpospolita” ataki hakerów na całym świecie szacowane są na kwotę 500 mld dol. rocznie.

Marketing, Bezpieczeństwo • 09.03.2017

Gdy reklama produktu nie idzie w parze z rzeczywistością
Szczególne wyróżnienie w reklamie istotnej cechy usługi z jednoczesnym przekazem, który sugeruje, że ma stały i bardzo atrakcyjny charakter (gdy jednak w rzeczywistości tak nie jest), może wprowadzać odbiorców w błąd. Oznacza to, że narusza w ten sposób zbiorowe interesy klientów.

Bezpieczeństwo, Aktualności • 27.02.2017

Ministerstwo ostrzega przed oszustami
Kolejna próba wyłudzenia. Tym razem oszuści podszywają się pod Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej (MRPiPS).

Bezpieczeństwo, Aktualności • 22.02.2017

Transmisja narodzenia dziecka na FB!
W maju ubiegłego roku pewien mężczyzna, przeprowadził transmisję z narodzin swego dziecka, wykorzystując w tym celu funkcję Facebook Live.

Bezpieczeństwo, Aktualności • 25.01.2017

Ktoś się pod Ciebie podszywa!
Czesc, na tej stronie tu ktoś pod Ciebie sie podszywa - jeśli otrzymacie taką lub podobną wiadomość na facebookowego Messengera, lub czat, zachowajcie ostrożność.

Bezpieczeństwo, Aktualności • 19.01.2017

Podstępny sposób włamań na konta Google. Przestrzegamy!
Przestrzegamy przed nową falą zagrożeń phishingu w sieci. Cyberoszuści rozsyłają fałszywe wiadomości e-mail podając się za znajomych odbiorcy. W przypadku otrzymania od kogoś znajomego e-maila z załącznikiem, który łudząco przypomina plik w formacie PDF, a do jego odczytania konieczne jest zalogowanie się na koncie Google, nie należy otwierać pliku, gdyż prawdopodobnie to próba przejęcia danych.

Bezpieczeństwo, Aktualności • 18.01.2017

Najpopularniejsze hasło w sieci w roku 2016 r. to …..
Firma Keeper Security opublikowała listę najpopularniejszych haseł w sieci. Oczywiście nie ma zaskoczenia, a zwycięzca z lat ubiegłych na dobre „zadomowił się” na najwyższym stopniu podium. Ciąg cyfr „123456” to wciąż najpopularniejsze hasło.

Bezpieczeństwo, Aktualności • 17.01.2017

Oszustwa z użyciem marki Totalizatora Sportowego LOTTO na Facebooku
Przestępcy internetowi tym razem wykorzystują znaną przez Polaków markę zajmującą się loterią tj. LOTTO.

Bezpieczeństwo, Aktualności • 17.01.2017

Cyberoszuści podszywają się pod Ceidg.gov.pl
Nowa fala oszustw związanych z wyłudzaniem fikcyjnych opłat do CEIDG tym razem rozpowszechnia się w sieci. Oszuści podają się za pracowników Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej żądając określonej kwoty pod rygorem rzekomego usunięcia danych z ewidencji. Niestety wykorzystanie domeny ceidg.gov.pl jest możliwe z powodu błędnej konfiguracji tej domeny.

Legalniewsieci.pl © 2019

Realizacja strony weboski

e-Gazela Biznesu

Trwa generowanie dokumentu...

REKLAMA

zamknij okno