Aktualności, Bezpieczeństwo • 26.08.2017

WhatsApp walczy z fake news!
Nie tylko Facebook oraz Google walczą z fake news. Do grona aplikacji, które chcą aktywnie walczyć z fałszywie rozpowszechnianymi informacji dołącza aplikacja, która w wielu krajach uznawana jest za główne źródło informacji, czyli WhatsApp.

Bezpieczeństwo, Bezpieczeństwo • 26.08.2017

Kolejna fala złośliwych wiadomości na Facebooku!
Wiadomości są rozsyłane za pośrednictwem Messengera, a po kliknięciu w fałszywy link wideo użytkownik jest przekierowywany do złośliwych reklam. O oszustwie poinformował serwis "Bleeping Computer”.

Aktualności, Bezpieczeństwo • 25.08.2017

Korzystasz z PlayStation? Uważaj na zaproszenia od nieznanego gracza!
Cyberprzestępcy uderzają w każdy element cyberprzestrzeni w które następuje płatność elektroniczna. Tym razem celem ataku są gracze.

Aktualności, Bezpieczeństwo • 25.08.2017

Roboty mogą stać się celem i narzędziem cyberprzestępców
W lutym 2017 r. dwóch badaczy związanych z firmą IOActive Labs opublikowało dokument pt. "Hacking Robots Before Skynet" (hakowanie robotów przed erą skynet). Dokument powstał na podstawie badań robotów powszechnego użytku przeznaczonych dla zastosowań domowych, biznesowych i przemysłowych. Badacze odkryli wówczas prawie 50 krytycznych problemów z bezpieczeństwem.

Bezpieczeństwo, Bezpieczeństwo • 24.08.2017

Wyciek z InPost. W sieci dane ponad 54 tys. osób!
W sieci znalazły się informacje ponad 50 tysięcy pracowników i współpracowników oraz informacje o współpracy z organami ścigania

Bezpieczeństwo, Prawo • 24.08.2017

Ministerstwo Cyfryzacji chce walczyć z fake news
Ministerstwo Cyfryzacji pracuje na projektem zmian w ustawie o świadczeniu usług drogą elektroniczną, a głównym celem zmian jest walka z fałszywymi informacji zalewającymi internet.
Kilka dni temu firma Lookout specjalizująca się w cyberbezpieczeństwie ostrzegała, że w sklepie Google można natknąć się na niebezpieczne aplikacje.
W wiadomościach do klientów bank informuje o przyznaniu dostępu do nowego systemu transakcyjnego oraz dodaje instrukcje jak należy aktywować nową bankowość. Czy tego typu praktyka jest poprawna? Zdecydowanie nie!

Aktualności, Bezpieczeństwo • 22.08.2017

Zablokowano 600 stron internetowych!
Od początku lipca zablokowaliśmy około 600 stron z nielegalnym hazardem - informuje wiceminister finansów Wiesław Janczyk.
Amerykański Federalny Urząd Śledczy sugeruje amerykańskim firmom, by zaprzestały korzystania z antywirusowego oprogramowania Kaspersky Lab.

Legalniewsieci.pl © 2019

Realizacja strony weboski

e-Gazela Biznesu

Trwa generowanie dokumentu...

REKLAMA

zamknij okno