Jak donosi gazeta The New York Times, Facebook przekazywał dane swoich użytkowników do ponad 150 firm, w tym do Apple, Amazon, Yahoo, Microsoft, Netflix czy Spotify. Ma to wynikać z wewnętrznej dokumentacji portalu, który nie zaprzecza i stara się wytłumaczyć tę sytuację.
Dziennik „New York Times” poinformował, że w rękach hakerów znalazła się poufna korespondencja takich organizacji jak m.in. Unia Europejska i ONZ, jak i wielu światowych ministerstw. Cyberprzestępcy przechwycili dokumenty z ostatnich kilku lat.

Bezpieczeństwo, Aktualności • 19.12.2018

Co rodzice powinni wiedzieć o Musical.ly?
Musical.ly to darmowa aplikacja społecznościowa, która pozwala użytkownikom (nazywanym „musers”) tworzyć 15-sekundowe filmy wideo z muzyczną ścieżką dźwiękową.

Bezpieczeństwo, Aktualności • 18.12.2018

Przestępcy uwzięli się na Morele.net
Grupa Morele, poinformowała o wycieku danych osobowych jej użytkowników. Firma zachęca ich, do zmiany haseł. Co ciekawe, o wycieku danych serwis Niebezpiecznik.pl informował już miesiąc temu!

Bezpieczeństwo, Aktualności • 18.12.2018

Oto lista najłatwiejszych do rozszyfrowania haseł!
Pomimo szerokiego nagłaśniania przypadków włamań hakerskich, w dalszym ciągu internauci nie robią zbyt wiele, aby temu przeciwdziałać. Potwierdzeniem tego jest raport opublikowany przez specjalistów z firmy SplashData.

Bezpieczeństwo, Aktualności • 17.12.2018

Fani YouTube hakują drukarki sieciowe
Drukarki sieciowe są urządzeniami na tyle niepewnymi, że stwarzają możliwość nieautoryzowanego wysłania – za ich pomocą – wiadomości jednocześnie do wielu tysięcy adresatów, inaczej całkowicie niedostępnych.
Facebook zanotował kolejną wpadkę dotyczącą niewłaściwego zabezpieczenia danych swoich użytkowników.

Bezpieczeństwo, Aktualności • 15.12.2018

Wysyp fałszywych sklepów! Uważajcie!
Każdego dnia zgłaszają się do nas użytkownicy z prośbą o audyt podejrzanego sklepu internetowego. Na każde zgłoszenie staramy się reagować tak szybko jak to tylko możliwe, ale fałszywek przybywa po prostu za szybko!
W jednym z nieoficjalnych sklepów z aplikacjami mobilnymi hakerzy udostępnili program „Optimization Android”.

Bezpieczeństwo, Aktualności • 14.12.2018

Zalecamy ostrożność podczas zakupów w sklepie: euronicspl.net
O sklepie dowiedzieliśmy się od naszego czytelnika, który zgłosił sklep do weryfikacji za pośrednictwem naszego formularza.

Legalniewsieci.pl © 2019

Realizacja strony weboski

e-Gazela Biznesu

Trwa generowanie dokumentu...

REKLAMA

zamknij okno