Bezpieczeństwo, Aktualności • 27.12.2018

Hakerzy Putina uderzyli w polskie ministerstwa rządowe
Cyberprzestępcy powiązani z rosyjskim wywiadem wojskowym GRU przeprowadzili atak na serwery Ministerstwa Obrony Narodowej oraz Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Został on na szczęście natychmiast wykryty i zneutralizowany.

Bezpieczeństwo, Aktualności • 27.12.2018

Uwaga na złośliwe oprogramowanie ukryte w memach na Twitterze
Trudno dziś przeglądając Internet nie natknąć się na memy. Są one praktycznie wszędzie, a ich rolą nie jest jedynie rozśmieszanie użytkowników. Politycy wykorzystują je powszechnie w kampaniach przedwyborczych i już niejednokrotnie wywierały istotny wpływ na końcowe wyniki. Dziś okazuje się, że mogą również służyć działaniom hakerskim.

Bezpieczeństwo, Aktualności • 23.12.2018

Uważajcie na sklep: nastim.pl
O sklepie dowiedzieliśmy się od naszego czytelnika.
Agent nieruchomości z Phoenix (Arizona) twierdzi, że przez zainstalowaną w jego domu kamerę nadzoru marki Nest przemówił haker. Dowcipnisiowi udało się zalogować do urządzenia dzięki nielegalnemu zdobyciu poświadczeń.

Aktualności, Bezpieczeństwo • 21.12.2018

Fala przedświątecznych ataków hakerskich na klientów banków
W gorącym okresie przedświątecznych zakupów hakerzy szczególnie upatrują swoich szans na „upolowanie” klientów banków. Kilka banków w ostatnich dniach zaczęło ostrzegać swoich klientów przed takimi oszustwami.
Cyberprzestępcy postanowili wykraść wrażliwe dane posiadaczy kont Apple ID, kierując przeciwko nim akcję phishingową. Robią to w na tyle przemyślany sposób, że bardzo łatwo można paść ofiarą oszustwa. Kampania może wkrótce objąć również polskich użytkowników.

Aktualności, Bezpieczeństwo • 21.12.2018

Tylko 15% firm jest odpowiednio przygotowanych na cyberatak
Cyberatak, cyberzagrożenia, cyberbezpieczeństwo – te pojęcia już na stałe wrosły w dyskurs publiczny, nie tylko ten branżowy, ale o bezpieczeństwie w życiu codziennym w ogóle. Zanurzeni w mediach cyfrowych jesteśmy narażeni na cyberzagrożenia, dlatego też w wielu krajach czyni się starania, aby podnieść świadomość tych zagrożeń, inwestując również w odpowiednią ochronę, zarówno w sektorze publicznym, jak prywatnym.

Aktualności, Bezpieczeństwo • 20.12.2018

Jak uniknąć losu Equifaxu? To nie musiało się wydarzyć
Komisja US House opublikowała raport, w którym stwierdzono, że mającemu miejsce w 2017 r. naruszeniu bezpieczeństwa danych agencji Equifax „można było całkowicie zapobiec”. Raport zawiera wiele ważnych wniosków, w tym zalecenia dla sektora biznesowego, mające zapobiec podobnym incydentom w przyszłości.

Bezpieczeństwo, Aktualności • 20.12.2018

Kreatywność hakerów nie zna granic. Tym razem straszą Hitmanem
W ostatnich miesiącach mogliśmy wielokrotnie usłyszeć o próbach wyłudzenia pieniędzy przez cyberprzestępców. Żądają oni pieniędzy strasząc zamachem bombowym lub opublikowaniem w Internecie nagrań użytkowników, ukazujących ich nawyki podczas oglądania filmów pornograficznych.

Bezpieczeństwo, Aktualności • 20.12.2018

Zalecamy ostrożność podczas zakupów w sklepie: workwolf.pl
O sklepie dowiedzieliśmy się od naszego czytelnika.

Legalniewsieci.pl © 2019

Realizacja strony weboski

e-Gazela Biznesu

Trwa generowanie dokumentu...

REKLAMA

zamknij okno