ING Bank Śląski ostrzega klientów przed. tzw. vishingiem, czyli sposobem wyłudzania danych podczas rozmowy telefonicznej. Oszuści podszywają się pod przedstawicieli organów ścigania i próbują wyłudzić dane do systemu bankowego.

Bezpieczeństwo • 16.02.2018

Nowy wirus atakuje na starsze systemy Android
Jeżeli posiadasz Androida 6.0 lub nowszego, lepiej unikaj aplikacji które mogą zarazić Twoje urządzenie.

Bezpieczeństwo • 15.02.2018

Amerykańskie agencje przeciwko Huawei
Aż sześć amerykańskich agencji wywiadowczych ostrzega obywateli USA przed używaniem telefonów marki Huawei. Powodem mają być niejasne powiązania tego producenta z chińskim rządem.

Bezpieczeństwo • 15.02.2018

SMS z numeru PRZYPOMINAM to oszustwo!
Nasi czytelnicy informują nas o nowym oszustwie polegającym na przesyłaniu spersonalizowanej wiadomości, z której wynika obowiązek zapłaty zaległości np. za telefon.

Bezpieczeństwo • 14.02.2018

4000 stron rządowych pomaga kopać kryptowaluty
Do niedawna hakerzy zajmowali się przede wszystkim infekowaniem stron www w celu wymuszenia okupu lub instalacji na nich oprogramowania pozwalającego przejąć nad nimi kontrolę. W ostatnim czasie mamy do czynienia z zupełnie inną tendencją.

Bezpieczeństwo • 13.02.2018

Hakerzy też kochają Walentynki
Walentynki - dzień niby zwyczajny, a jednak zupełnie inny niż reszta. Kiedy miłość (lub desperacja) wisi w powietrzu, ludzie stają się mniej rozważni i chętniej klikają w nieznane linki lub otwierają podejrzane wiadomości.

Bezpieczeństwo • 13.02.2018

Jak przestałem się bać i pokochałem bitcoiny?
Rosyjska Agencja Prasowa Interfax, podała, że w ciągu ostatnich dni aresztowano kilkunastu naukowców, którzy wykorzystywali superkomputer w ośrodku badań nuklearnych do kopania bitcoinów!

Prawo, Bezpieczeństwo • 13.02.2018

Wszystko o wrażliwych danych osobowych
Według definicji znajdującej się w Ustawie o ochronie danych osobowych, dane osobowe to wszelkie informacje dotyczące zidentyfikowanej lub możliwej do zidentyfikowania osoby fizycznej. W generalnej kategorii danych osobowych można wyróżnić szczególny ich obszar, podlegający większej niż standardowa ochronie.
Jak podaje portal wirtualnemedia.pl jednemu z posiadaczy rachunku bankowego w mBanku zablokowano konto bez oficjalnego podania przyczyny.
Przestrzegamy przed nowym zagrożeniem, które pojawiło się w cyberprzestrzeni. Oszuści wysyłają do polskich użytkowników wiadomości tekstowe zawierające link do aplikacji, która ma na celu wyciąganie pieniędzy od jej użytkowników.

Legalniewsieci.pl © 2019

Realizacja strony weboski

e-Gazela Biznesu

Trwa generowanie dokumentu...

REKLAMA

zamknij okno