Cyberprzestępcy z organizacji Dark Overlord pochwalili się, że udało im się przejąć kwotę 18 tysięcy dolarów.
Jak podaje świdnicka Prokuratura Okręgowa, międzynarodowa grupa cyberprzestępców okradała polskie firmy oraz osoby fizyczne.

Bezpieczeństwo, Aktualności • 03.01.2019

Cyberprzestępcy podszywali się pod firmę kurierską DHL
Jeden z mieszkańców Bydgoszczy poinformował Gazetę Pomorską o próbie wyłudzenia od niego pieniędzy przez internetowych przestępców. Podszyli się oni pod znaną firmę kurierską DHL, przesyłając wiadomość mailową wzywającą do wniesienia opłaty w wysokości 6,5 tysiąca złotych za nieodebranie przesyłki.

Bezpieczeństwo, Aktualności • 02.01.2019

Policja ostrzega przed kodami QR na bankomatach
Biuro do Walki z Cyberprzestępczością Komendy Głównej Policji wydało komunikat, w którym ostrzega przed skanowaniem kodów QR z naklejek bezprawnie umieszczanych na bankomatach. Wczytanie takiego QR kodu może narazić właściciela telefonu na uruchomienie aplikacji wysyłającej SMS Premium bez wiedzy użytkownika.

Bezpieczeństwo, Aktualności • 02.01.2019

Zalecamy ostrożność podczas zakupów w sklepie: kupujemy24.net
O sklepie dowiedzieliśmy się od naszego czytelnika.

Aktualności, Bezpieczeństwo • 02.01.2019

Najważniejsze tendencje rozwoju IoT w 2019 r., wg Forrester Researche
Konsumenci zdają się czerpać korzyści z technologii internetu rzeczy i oferowanych przez nią rozwiązań. Uwielbiają „być online” i regularnie kupują inteligentne urządzenia wierząc, że automatyzacja polepszy ich życie.

Bezpieczeństwo, Aktualności • 28.12.2018

Kłopotów morele.net ciąg dalszy
Serwis niebezpiecznik.pl donosi, że włamywaczom udało się rozszyfrować 350 tys. haseł użytkowników sklepu morele.net i powiązać je z adresami e-mail. To jedynie część spośród 2-milionowej bazy danej wykradzionej z tego sklepu, lecz liczba ta z pewnością wzrośnie.

Bezpieczeństwo, Aktualności • 28.12.2018

Indyjski rząd zyskał prawo do inwigilacji swoich obywateli
Mieszkańcy Indii już wkrótce zostaną pozbawieni jakiejkolwiek prywatności w Internecie. Rząd Nerendry Modiego wprowadził zmianę prawną, która umożliwia krajowym agencjom wywiadowczym oraz śledczym monitorowanie działań w Sieci, podsłuchiwanie oraz łamanie szyfrowania.

Bezpieczeństwo, Aktualności • 27.12.2018

Zalecamy ostrożność podczas zakupów w sklepie: airmax97.pl
O sklepie airmax97.pl dowiedzieliśmy się od naszego czytelnika. Na razie nie są nam znane jakiekolwiek opinie na temat tego sklepu, jednak w naszej ocenie sklep posiada cechy które są co najmniej podejrzane.

Bezpieczeństwo, Aktualności • 27.12.2018

KNF ostrzega przed próbami wyłudzeń środków pieniężnych
Komisja Nadzoru Finansowego opublikowała komunikat, w którym ostrzega przed próbami wyłudzenia środków pieniężnych za pomocą sfałszowanych dokumentów opatrzonych logotypem KNF.

Legalniewsieci.pl © 2019

Realizacja strony weboski

e-Gazela Biznesu

Trwa generowanie dokumentu...

REKLAMA

zamknij okno