Kontynuujemy cykl artykułów na temat niepewnych sklepów internetowych. Tym razem zalecamy ostrożność przed zakupami w sklepie: mediae.pl

Bezpieczeństwo • 21.02.2018

Hakerzy atakują system SWIFT w Rosji i Indiach
Macie już dość kryptowalut i hakerów? Możemy znów wrócić do realnych pieniędzy. W miniony weekend rosyjski bank centralny poinformował, że dokonano ataku na jego system SWIFT. Przestępcy ukradli z banku 6 milionów dolarów.

Bezpieczeństwo • 20.02.2018

Czy godzi się hakować hakera?
Ciekawa historia przydarzyła się podczas zmagań producenta popularnego dodatku do symulatora lotniczego z nielegalnym procederem łamania zabezpieczeń stosowanych przez firmę. Można rzec, że haker odpowiedzialny za generowanie pirackich numerów seryjnych sam został… zhakowany.
O sklepie nowaupadlosc.pl dowiedzieliśmy od naszego czytelnika, który poprosił o jego weryfikację.
O sklepie jacketspolska.cn dowiedzieliśmy od naszego czytelnika, który poprosił o jego weryfikację.
Jak podaje Reuters, nieznani przestępcy wyprowadzili z centralnego banku Rosji 339,5 miliona rubli (6 milionów dolarów). Działo się to w ubiegłym roku (bank potwierdził informację w ub. piątek), a hakerzy posłużyli się systemem SWIFT służącym do przelewów międzynarodowych.
ING Bank Śląski ostrzega klientów przed. tzw. vishingiem, czyli sposobem wyłudzania danych podczas rozmowy telefonicznej. Oszuści podszywają się pod przedstawicieli organów ścigania i próbują wyłudzić dane do systemu bankowego.

Bezpieczeństwo • 16.02.2018

Nowy wirus atakuje na starsze systemy Android
Jeżeli posiadasz Androida 6.0 lub nowszego, lepiej unikaj aplikacji które mogą zarazić Twoje urządzenie.

Bezpieczeństwo • 15.02.2018

Amerykańskie agencje przeciwko Huawei
Aż sześć amerykańskich agencji wywiadowczych ostrzega obywateli USA przed używaniem telefonów marki Huawei. Powodem mają być niejasne powiązania tego producenta z chińskim rządem.

Bezpieczeństwo • 15.02.2018

SMS z numeru PRZYPOMINAM to oszustwo!
Nasi czytelnicy informują nas o nowym oszustwie polegającym na przesyłaniu spersonalizowanej wiadomości, z której wynika obowiązek zapłaty zaległości np. za telefon.

Legalniewsieci.pl © 2019

Realizacja strony weboski

e-Gazela Biznesu

Trwa generowanie dokumentu...

REKLAMA

zamknij okno