Bezpieczeństwo, Aktualności • 06.03.2018

Zalecamy ostrożność przed zakupami w sklepie: pynio.pl
Otrzymaliśmy prośbę o audyt sklepu pynio.pl. Po sprawdzeniu podstawowych informacji mamy wątpliwości co do rzetelności tego sklepu.

Bezpieczeństwo, Aktualności • 05.03.2018

Czy nowa ustawa RODO, może zapobiec kolejnym atakom hakerów?
Ataki hakerów kojarzą się nam jedynie ze szkodami, które mogą wyrządzić komputerom, wewnętrznym sieciom firm i instytucji. W dalszej perspektywie pojawiają się pieniądze, liczone jako straty danej firmy, lub wprost ukradzione z kont bankowych. Czy jest to jednak całościowy obraz sytuacji?

Bezpieczeństwo, Aktualności • 01.03.2018

Allegro nie szyfruje wszystkich stron?
Jak informuje jeden z serwisów specjalizujących się w cyberbezpieczeństwie – korzystanie z Allegro może być w tej chwili niebezpieczne. Brak bezpiecznego szyfrowania wszystkich stron portalu sprzedażowego może nieść ze sobą zagrożenie dla użytkowników.

Bezpieczeństwo, Aktualności • 01.03.2018

Wordpress kolejnym narzędziem w rękach hakerów?
Wordpress to popularne narzędzie do tworzenia stron internetowych. Dzięki licznym rozszerzeniom do jego obsługi nie jest konieczne posiadanie umiejętności w zakresie programowania. Jak się okazuje, należy jednak zachować ostrożność przy wyborze rozszerzeń, gdyż można ściągnąć na siebie niepotrzebne zagrożenie.

Aktualności, Bezpieczeństwo • 01.03.2018

Polskie Linie Lotnicze LOT ostrzegają przed fałszywymi biletami.
Polski przewoźnik lotniczy ostrzega przed nieprawdziwą promocją na rzekomo bezpłatne bilety. LOT odcina się od sfingowanej kampanii, którą prowadzą w sieci cyberprzestępcy.
Odkryto poważną lukę typu RCE (Remote Code Execution) w zabezpieczeniach najpopularniejszego programu do odczytu i kreowania plików PDF Adobe Acrobat Reader DC.
W zeszłym roku zagrożenie nadal utrzymywało się na wysokim poziomie. Odkryto ponad 3 miliony nowych próbek złośliwego oprogramowania na system Android.
RedDrop to wyrafinowany wirus, który może uzyskać dostęp do większości informacji przechowywanych na urządzeniach mobilnych (zdjęcia, kontakty, dane aplikacji, sieci internetowe w pobliżu urządzenia).

Bezpieczeństwo • 27.02.2018

Nowe oszustwo! Faktury od Karola Piątkowskiego!
Na naszą firmową skrzynkę odbiorczą przyszła wiadomość od nieznanego adresata z fakturą w załączeniu. Uważajcie wiadomość zamiast faktury zawiera groźny wirus.

Bezpieczeństwo • 27.02.2018

Bank PKO BP ostrzega przed fałszywymi SMS-ami
Klienci banku mogą paść ofiarą oszustwa i stracić z konta wszystkie zgromadzone tam środki. Wszystko przez fałszywe SMS-y zawierające niestety prawdziwe dane osobowe.

Legalniewsieci.pl © 2019

Realizacja strony weboski

e-Gazela Biznesu

Trwa generowanie dokumentu...

REKLAMA

zamknij okno