Facebook oficjalnie potwierdził w ubiegłym tygodniu, że dane 2,7 mln użytkowników z krajów Unii Europejskiej mogły być przekazane do Cambridge Analytica. Wśród nich może być 57 tys. naszych rodaków.
Informację o sklepie otrzymaliśmy od naszego czytelnika, którego zainteresowała fikcyjna strona z opiniami na temat sklep.

Bezpieczeństwo • 10.04.2018

Oszuści podszywają się pod Orange!
Na skrzynki mailowe klientów sieci Orange przychodzą wiadomości zawierające potwierdzenie zamówionych towarów lub usług. Operator ostrzega: wiadomością nie pochodzą od nas.
Jak donosi serwis niebezpiecznik.pl klienci firmy eSKY otrzymali od niej maile z prośbami o podanie szczegółowych danych osobowych. Firma przyznała się do błędu i przeprosiła swoich klientów.
Aplikacja agreguje formularze logowania z 21 polskich banków. Problemem w tym, że aplikacja została stworzona przez cyberprzestępców i umieszczona w sklepie Google Play. Przestępcy za pośrednictwem aplikacji wyłudzają dane, a co za tym idzie pieniądze, od nieświadomych użytkowników.
Informację o sklepie otrzymaliśmy od naszego czytelnika.
Oszuści próbują wykorzystać coraz większe zainteresowanie RODO! Uważajcie na wiadomości z groźbą zawiadomienia odpowiednich organów i żądaniem zapłaty ogromnej kwoty w zamian za rzekomą pomoc w kwestii RODO.

Bezpieczeństwo • 05.04.2018

Fałszywe maile weryfikacyjne z banku PKO BP
Klienci banku PKO BP znaleźli się na celowniku cyberprzestępców, którzy wyłudzają dane potrzebne do korzystania z bankowości online.

Bezpieczeństwo • 05.04.2018

Nowe oszustwo! Proforma od Krystyny Błesznowski
Dzisiaj na nasz firmowy adres mailowy, otrzymaliśmy bardzo podejrzaną wiadomość, której nadawcą jest Krystyna Błesznowski.
Nie cichną echa związane z głośną aferą dotyczącą wykorzystywania danych użytkowników Facebooka. Przedstawiciele tego najpopularniejszego portalu społecznościowego przyznali, iż informacje o użytkownikach gromadzone przez serwis mogły zostać wykorzystywane przez Cambridge Analytics. Teraz okazuje się, że mogły to być dane nawet 87 milionów użytkowników.

Legalniewsieci.pl © 2019

Realizacja strony weboski

e-Gazela Biznesu

Trwa generowanie dokumentu...

REKLAMA

zamknij okno