Gigant z Redmond zamierza ułatwić i przyspieszyć proces logowania się do systemu Windows 10. W kompilacji tego systemu o nazwie Hello możliwe będzie korzystanie z klucza FIDO2 Security.
Informację o sklepie, a nawet sklepach, otrzymaliśmy od naszego czytelnika, który wskazał w/w sklep oraz kilka bliźniaczych stron.

Bezpieczeństwo • 20.04.2018

Luka w odpornym na ataki systemie Windows 10 S
System Windows 10 S to specjalna konfiguracja systemu Windows 10 Pro, która ze względu na bezpieczeństwo ma obsługiwać tylko aplikacje z Microsoft Store. Specjaliści z Google odkryli jednak sposób na obejście zabezpieczeń i uruchomienie w systemie złośliwych aplikacji.

Bezpieczeństwo • 20.04.2018

Polski haker Thomas złapany!
Polski cyberprzestępca, działający pod pseudonimem Thomas, siedzi w areszcie. Został złapany po skutecznej współpracy prokuratury oraz CERT Polska.

Bezpieczeństwo • 19.04.2018

Jak Cambridge Analytica wyłudzała dane
Liczba 87 milionów pokrzywdzonych wskutek wycieku danych użytkowników Facebooka może być zaniżona. Firma Cambridge Analytica do zbierania danych wykorzystywała stworzone przez siebie specjalne quizy oraz kwestionariusze – twierdzi Brittany Kaiser, była dyrektor ds. rozwoju programu w tej firmie.

Bezpieczeństwo • 19.04.2018

Chmura w biznesie, biznes w chmurze
Analitycy przewidują, że przedsiębiorstwa będą coraz częściej korzystać z chmury publicznej. Tempo migracji do środowiska chmurowego w dużym stopniu zależy od zrozumienia zasad jego funkcjonowania.

Bezpieczeństwo • 18.04.2018

Uważajcie na fałszywy formularz zwrotu podatku!
Kolejne oszustwo rozsyłane w sieci. Oszuści podszywają się Ministerstwo Finansów i wyłudzają dane osobowe i numery kart kredytowych.
27 proc. pracowników nadal daje się złowić hakerom poprzez ataki phishingowe – takie dane płyną z najnowszego raportu firmy Positive Technologies. Dają się oszukać nawet pracownicy działów IT. Hakerzy zdają sobie z tego sprawę i coraz śmielej wplatają w ataki metody socjotechniczne, by bezkarnie wykradać firmowe dane.

Bezpieczeństwo • 17.04.2018

Luka w zabezpieczeniach routerów wifi Alcatela
Jak donosi serwis niebezpiecznik.pl routery mobilne Alcatel Link Zone (OneTouch MW40) były podatne na atak pozwalający na wysyłanie niechcianych SMS-ów i kodów USSD. Luka umożliwiała zdalne zdjęcie blokady Premium SMS i nabicie użytkownikowi wysokiego rachunku.
Oto błędy i kryteria, na które powinniśmy zwrócić uwagę przy wyborze antywirusa.

Legalniewsieci.pl © 2019

Realizacja strony weboski

e-Gazela Biznesu

Trwa generowanie dokumentu...

REKLAMA

zamknij okno