Polscy internauci otrzymują e-maile z wiadomością, że na ich koncie właśnie zaksięgowano dziesięć tysięcy dolarów. Informacja pochodzi rzekomo od Alior Banku, jednak jest tylko kolejnym oszustwem.
Na stronie Facebook to już prawie chleb powszedni. Odkąd stał on się bardzo popularnym portalem odwiedzanym przez miliony użytkowników dziennie, przykuł uwagę również naciągaczy, wyłudzaczy danych i hackerów. Licho nigdy nie śpi i wraca z kolejnym pomysłem.

Aktualności, Bezpieczeństwo • 15.05.2018

Facebook zawiesza działanie 200 aplikacji
To rezultat wewnętrznego audytu, jaki firma przeprowadziła w związku z niedawnym wyciekiem danych do Cambridge Analytica. Zawieszenie potrwa do czasu dokładnego zbadania czy te aplikacje rzeczywiście wykorzystują dane niezgodnie z zasadami bezpieczeństwa.
Z racji luki bezpieczeństwa w systemie Windows wykrytej ostatnio przez jednego z inżynierów firmy Bitdefender, IBM zakazuje używania wszystkich wymiennych nośników danych w całej firmie w ramach nowej polityki, której celem jest uniknięcie szkód finansowych i utraty reputacji wynikających z niewłaściwie umieszczonego lub niewłaściwie używanego dysku USB.
Z dużym prawdopodobieństwem założyć można, że w 2018 roku system Android jeszcze bardziej zwiększy skuteczność swoich zabezpieczeń. Firma Google przeprowadziła już wstępne działania mające na celu szybsze dostarczanie użytkownikom ważnych aktualizacji tak, by nie tracić czasu na łatanie dziur w zabezpieczeniach. Widmo katastrofy w świecie mobilnym staje się coraz bardziej realne.

Bezpieczeństwo • 14.05.2018

Kolejne oszustwo „na RODO”
Mamy pełnię sezonu na ataki hakerskie wykorzystujące fakt wejścia w życie rozporządzenia RODO (25 maja 2018 r.). Tym razem zagrożeni są użytkownicy telefonów z systemem Android, którym wmawia się konieczność instalacji rzekomego certyfikatu LTE.
Być może Twoja firma posiada luki w zabezpieczeniach, które mogą się okazać fatalne w skutkach, co źle przełoży się oczywiście na reputację Twojej firmy oraz jej wydajność. Upewnij się, że jesteś przygotowany na nadchodzący prawdopodobny wzrost liczby ataków typu cryptojacking.

Bezpieczeństwo, Aktualności • 11.05.2018

Nowe (stare) oszustwo na OLX! Uwaga na rzeczy „za darmo”!
Kolejny raz, za pośrednictwem serwisu OLX, oszuści starają się wyłudzić dane do konta bankowego ofiary. Tym razem oszuści oddają przedmioty za darmo!

Bezpieczeństwo, Prawo • 11.05.2018

Allegro będzie czytać wiadomości użytkowników?
Największy serwis aukcyjny w naszym kraju zastrzegł sobie prawo do naruszania tajemnicy korespondencji swoich użytkowników. Czy taka praktyka nie przypomina działań Google, za które ten koncern był już w przeszłości pozywany?

Bezpieczeństwo • 11.05.2018

Z jakich aplikacji korzysta Twoje dziecko?
Bycie nazwanym Yakkerem (z ang. gaduła) i nieznajomość tego, co to oznacza, pokazuje, że łatwo zostać w tyle z najnowszymi trendami w mediach społecznościowych. Nie jest to problem, jeśli masz faktycznie ważniejsze rzeczy do roboty, ale jeśli jesteś rodzicem sprawa może wyglądać trochę inaczej.

Legalniewsieci.pl © 2019

Realizacja strony weboski

e-Gazela Biznesu

Trwa generowanie dokumentu...

REKLAMA

zamknij okno