Bezpieczeństwo, Aktualności • 22.05.2018

Korea Północna wykorzystuje malware do śledzenia zbiegów
Północnokoreański reżim stale śledzi swoich obywateli. Nie tylko tych, których ma bezpośrednio w zasięgu, ale również zbiegłych do innych krajów. Umożliwiały to zainfekowane aplikacje z Google Play.

Bezpieczeństwo • 22.05.2018

Uwaga na fałszywą fakturę od DHL Parcel!
Prosimy uważać na fałszywą wiadomość i nie otwieranie załącznika do wiadomości rozsyłanej jako DHL Express !

Bezpieczeństwo • 22.05.2018

Facebook usuwa 200 podejrzanych aplikacji
Po aferze Cambridge Analytica, prezes Facebooka Mark Zuckerberg ogłosił 21 marca, że ​​firma przeprowadzi audyt w celu zidentyfikowania podejrzanych aplikacji, które mogły wykorzystywać dane użytkowników w niewłaściwy sposób.
Informację o sklepie otrzymaliśmy od naszego czytelnika i postanowiliśmy do sprawdzić.
Dwaj amerykańscy senatorowie z Partii Demokratycznej wezwali amerykańską Federalną Komisję Handlu do śledztwa w sprawie funkcjonowania Google, a w szczególności sposobu, w jaki funkcja „Historia Lokalizacji” zbiera dane użytkowników na smartfonach z systemem Android. Po uzyskaniu zgody od użytkownika na gromadzenie takich informacji, funkcja włącza się na wszystkich zalogowanych urządzeniach.

Bezpieczeństwo • 21.05.2018

Trojan RODO
Brzmi groźnie prawda? Nie wiele osób zdaje sobie sprawę z tego, jakie tak naprawdę wymagania będą nakładane na firmy, a problemów może pojawić się jeszcze więcej.

Bezpieczeństwo, Aktualności • 19.05.2018

Podejrzany mailing od Ministerstwa Finansów
Jak informuje serwis niebezpiecznik.pl, Ministerstwo Finansów rozesłało ok. 360 tys. wiadomości mailowych na prywatne skrzynki użytkowników powodując konsternację wielu z nich. Korespondencja zawierała link do zewnętrznej strony internetowej, a całość mogła sprawiać wrażenie próby wyłudzenia danych, a w najlepszym razie spamu.
Szesnastoletni licealista z Kalifornii został aresztowany w środę z powodu 14 wykroczeń związanych z phishingiem, który rzekomo rozpoczął przeciwko nauczycielom w jego okręgu. Dochodzenie, które doprowadziło do aresztowania, było wspólnym wysiłkiem lokalnych organów ścigania, grupy zadaniowej Contra Costa County i Secret Service.
Badacze Bitdefender dowiedzieli się o nowej wersji bota Hide and Seek, który udokumentowali na początku tego roku. Botnet, pierwszy na świecie, który komunikuje się za pośrednictwem niestandardowego protokołu peer to peer, stał się także pierwszym, który uzyskał trwałość, czyli możliwość „przeżycia” ponownego uruchomienia.

Bezpieczeństwo • 17.05.2018

Miłość o imieniu Catfishing
Okres wiosenno - letni to idealny czas by poznać nowe osoby. Wielokrotnie zdarza się jednak tak, że decydujemy się na zawieranie znajomości w świecie wirtualnym, a nie realnym. W końcu w domu, przeglądając Facebooka lub inne portale społecznościowe też możemy kogoś poznać. Czy to jednak bezpieczne?

Legalniewsieci.pl © 2019

Realizacja strony weboski

e-Gazela Biznesu

Trwa generowanie dokumentu...

REKLAMA

zamknij okno