Bezpieczeństwo, Aktualności • 29.05.2018

Uwaga na fałszywe „filmowe” dodatki do Chrome!
Cyberprzestępcy wykorzystują popularną przeglądarkę Google do oszustwa. Przekonują jej użytkowników do zainstalowania dodatków rzekomo oferujących darmowe filmy.

Bezpieczeństwo • 29.05.2018

Nowe oszustwo! Faktura od Bartka Szabelskiego!
Kolejna fala oszustwa internetowego.
Niedawno wykryta luka w aplikacjach na iOS może umożliwić hakerom uruchomienie złośliwego kodu w zaatakowanych aplikacjach, pod warunkiem, że urządzenie jest podłączone do sieci Wi-Fi kontrolowanej przez atakującego. Liczba potencjalnie zagrożonych aplikacji szacowana jest na około 10 procent aplikacji dostępnych dla iOS.
Popularność chmury rośnie. Mimo zachowawczego dystansu na polskim rynku, z każdym rokiem przybywa firm, które się na nią decydują.
Luka w oprogramowaniu inteligentnego dzwonka „Ring” łączącego się przez Wi-Fi nie blokowała dostępu użytkownika po zmianie hasła. Dawało to możliwość każdemu, kto był zalogowany na dalsze korzystanie np. z funkcji kamery, pisze Engadget.
Niektórzy użytkownicy komunikatora WhatsApp uskarżają się na dziwną awarię. Przestała działać funkcja blokowania użytkowników. Może to oznaczać problem z prywatnością.
Dwóch mężczyzn zostało oskarżonych o rzekomy udział w hakerskich kampaniach skierowanych przeciwko krytykom reżimu Baszara al-Assada w Syrii.

Bezpieczeństwo, Aktualności • 23.05.2018

Domowe routery celem szpiegowskiego oprogramowania
Jak donosi serwis zaufanatrzeciastrona.pl co najmniej pół miliona domowych routerów zostało zainfekowanych złośliwym oprogramowaniem szpiegującym użytkownika. Zagrożone są m.in. routery firm Linksys, Netgear, TP-Link, Mikrotik i QNAP.
Według badania przeprowadzonego przez Bitdefender, 28 procent rumuńskich domów w miastach ma minimum cztery inteligentne urządzenia łączące się z internetem. W przypadku braku jakiejkolwiek formy ochrony są one narażone na liczne zagrożenia bezpieczeństwa, w tym kradzież danych osobistych, utratę prywatności lub transgraniczne ataki IT.

Bezpieczeństwo • 23.05.2018

Firmowa skrzynka bez opieki? Nigdy!
Spam – hasło znane każdemu przedsiębiorcy. Firmowe skrzynki z reguły wypełnione są niepotrzebnymi wiadomościami, zajmującymi miejsce na dysku lub powodującymi przeciążenia serwerów. Wielu przedsiębiorców ignoruje te „niewinne” wiadomości. Czy jednak faktycznie nie mogą zaszkodzić naszej firmie?

Legalniewsieci.pl © 2019

Realizacja strony weboski

e-Gazela Biznesu

Trwa generowanie dokumentu...

REKLAMA

zamknij okno