Jaka prawdopodobna przyczyna może stać za tym, że firmy będą inwestować w uwierzytelnianie danych biometrycznie? Okazuje się, że jest to ostatnia fala naruszeń, ataków oraz wycieków informacji.
Pamiętacie czasy, w których Yahoo było atakowane raz za razem? W tym okresie jedno włamanie goniło następne i był to już prawie standard. We wrześniu 2016 r. Yahoo ujawniło, że dane osobowe ponad 500 milionów użytkowników zostały skradzione przez hakerów w 2014 r.
Sieć Orange ostrzega przed powracającym w kolejnej odsłonie przekrętem telefonicznym. Użytkownik może odebrać albo oddzwonić na nieznany mu numer, wyglądający jak numer z Polski. Niestety, mogą to być numery z mocno egzotycznych krajów.
Otrzymaliśmy zgłoszenie od jednego z naszych czytelników i postanowiliśmy sprawdzić sklep monitcomplex.net
Jak donosi dziennik „New York Times”, Facebook udostępniał dane użytkowników platformy społecznościowej producentom smartfonów. Działo się to już po tym, jak Mark Zuckerberg obiecał, że Facebook nie będzie takich danych nikomu przekazywał.

Aktualności, Bezpieczeństwo • 05.06.2018

Uniwersytet Greenwich ukarany grzywną za wyciek danych
Uniwersytet Greenwich został ukarany grzywną w wysokości 160 000 USD na mocy Ustawy o ochronie danych z 1998 r. Przez Biuro Komisarza ds. Informacji w sprawie wycieku danych osobowych prawie 20 000 pracowników, absolwentów i studentów, informuje BBC.

Aktualności, Bezpieczeństwo • 05.06.2018

Spada skala korzystania z nielicencjonowanego oprogramowania w Polsce
Skala korzystania z nielicencjonowanego oprogramowania spadła w Polsce o 2 pkt. do poziomu 46%, a związane z nim ryzyko kradzieży danych jest główną obawą dyrektorów IT w organizacjach. Jak wynika z raportu BSA, cyberbezpieczeństwo to główny powód unikania nielicencjonowanego oprogramowania przez CIO.
Nie od dziś wiadomo, że największe tajemnice zdradzamy tylko tym, których dobrze znamy. Najlepszym sposobem uzyskania poufnych danych jest więc podanie się za kogoś, kto wzbudza zaufanie. Cyberprzestępcy postanowili skorzystać z tej powszechnie znanej metody. W Internetowym świecie nazywa się ona spoofing.

Bezpieczeństwo, Aktualności • 30.05.2018

Włamanie na rządowy serwer rodzina.gov.pl
Jak informuje serwis zaufanatrzeciastrona.pl doszło do hakerskiego ataku na jedną z rządowych stron internetowych. Użytkownicy są informowaniu o zainfekowaniu komputera wirusem i kierowani na fałszywe strony oferujące „remedium”.
Mija pięć dni o wejście w życie RODO w Polsce, a ilość mitów, która powstałą w związku z rozporządzeniem jest przeogromna. Na fali dezinformacji związanych z RODO wyłudzacze próbują wykorzystać ludzką niewiedzę.

Legalniewsieci.pl © 2019

Realizacja strony weboski

e-Gazela Biznesu

Trwa generowanie dokumentu...

REKLAMA

zamknij okno