Dixons Carphone, główny dostawca sprzętu elektronicznego i telekomunikacyjnego w Europie, właśnie potwierdził próbę naruszenia danych, która miała miejsce niemal rok temu w Wielkiej Brytanii. Zgodnie z komunikatem prasowym firmy, naruszenie bezpieczeństwa dotyczyło danych 5,9 miliona kart klientów i 1,2 miliona rekordów osobistych, obejmujących nazwiska, adresy i wiadomości e-mail.

Bezpieczeństwo, Aktualności • 26.06.2018

Uwaga na fałszywe maile od Netfliksa!
Spośród 125 milionów użytkowników Netfliksa na całym świecie około pół miliona to abonenci w Polsce. Nie dziwi więc, że popularny serwis VOD jest wykorzystywany przez przestępców, którzy rozsyłając fałszywe wiadomości próbują się podszyć pod operatora.

Bezpieczeństwo • 26.06.2018

Dane 270 000 pacjentów zagrożone!
Firma Med. Associates zgłosiła naruszenie zabezpieczeń, które mogło spowodować, że nazwiska pacjentów i informacje dotyczące ich ubezpieczenia trafiły w niepowołane ręce. Sprawcy mogą wykorzystać te dane do dalszych oszustw – ostrzegają specjaliści.

Bezpieczeństwo, Aktualności • 25.06.2018

Oszustwo na darmowe doładowanie telefonu
Internetowi oszuści wykorzystują sprytny sposób na łatwowiernych użytkowników smartfonów. Oferują rzekomo darmowe doładowania telefonu pod warunkiem wykonania zadań konkursowych. „Zwycięzca” może nie tylko nie uzyskać darmowych doładowań, ale wydać sporo pieniędzy na usługi premium.
Francuski Minister Działań Publicznych ogłosił, że zlikwidowano „Black Hand”, francuskie forum darknetu, miejsce w którym składano oferty kupna i sprzedaży narkotyków, broni, kradzionych numerów kart kredytowych oraz innych nielegalnych usług i towarów.

Bezpieczeństwo • 22.06.2018

Fani marki Adidas ofiarami phishingu!
Wzrasta liczba ofiar jeśli chodzi o oszustwa z wykorzystaniem metod socjotechnicznych. Hakerzy bardzo chętnie wykorzystują naszą łatwowierność i naiwność, dlatego ukrywają swoje intencje w coraz to wymyślniejszych konkursach z fałszywymi nagrodami i drogimi prezentami. Tym razem główną rolę w phishingowym przekręcie odegrały markowe nagrody „od firmy” Adidas.
Otrzymaliśmy zgłoszenie od jednego z naszych czytelników i postanowiliśmy sprawdzić sklep futbolowyswiat.com.pl

Bezpieczeństwo, Aktualności • 21.06.2018

Uwaga na fałszywe maile o zwrocie podatku!
Bank PKO BP wraz z Ministerstwem Finansów ostrzegają przed kolejnym oszustwem internetowym. Tym razem chodzi o rzekomy zwrot podatku, do otrzymania którego należy podać swoje dane, w tym logowania do konta bankowego.
Dyrektor generalny Tesli, Elon Musk uważa, że ​​firma jest ofiarą umyślnego sabotażu, którego dopuścił się jeden z pracowników.

Bezpieczeństwo • 20.06.2018

Uwaga: luki w zabezpieczeniach chmurowych
Kwestia bezpieczeństwa danych przetrzymywanych w chmurze to poważny problem coraz większej ilości przedsiębiorstw. Badanie Bitdefender wykazało, że tylko jedna na sześć firm szyfruje całość swoich danych.

Legalniewsieci.pl © 2019

Realizacja strony weboski

e-Gazela Biznesu

Trwa generowanie dokumentu...

REKLAMA

zamknij okno