Aktualności, Bezpieczeństwo • 16.07.2018

Dane 21 milionów użytkowników uległy wyciekowi!
Właściciel aplikacji Timehop potwierdził, że doszło do włamania w bazie, która zawiera dane firmy, w wyniku czego naruszone zostały informacje dotyczące użytkowników zebrane na serwerach aplikacji.

Aktualności, Bezpieczeństwo • 13.07.2018

Tryb incognito także w YouTube
Google wprowadziło nowość w aplikacji YouTube. Wzorem rozwiązania dostępnego w przeglądarkach internetowych użytkownik może skorzystać z trybu incognito gwarantującego mu anonimowość.
Ilość cyberataków rośnie z roku na rok. Coraz bardziej istotne staje się uświadamianie osób decyzyjnych, na temat bezpieczeństwa i skutków kradzieży danych. Problem jest na tyle poważny, że zajęła się nim administracja Trumpa, pracując nad rozporządzeniami jasno określającymi obowiązki dyrektorów jednostek administracji publicznej w zakresie ochrony przed cyber zagrożeniami.
Gigant z branży badawczej Gartner opublikował raport opisujący sześć nowych trendów, które liderzy bezpieczeństwa informatycznego powinni mieć na uwadze w 2018 r. Wnioski z raportu mogą z łatwością służyć jako wskazówki dla liderów bezpieczeństwa, którzy chcą uzyskać punkt oparcia w procesie decyzyjnym organizacji.

Aktualności, Bezpieczeństwo • 11.07.2018

Można obejść USB Restricted Mode w iPhone
Apple dopiero co wydało spory zestaw poprawek dla wszystkich swoich systemów operacyjnych (macOS, iOS, tvOS, watchOS) oraz aplikacji windowsowych. Nowowprowadzony tryb USB Restricted Mode okazał się jednak łatwy do obejścia za pomocą dowolnej przejściówki Lightning na USB.
Konsumenci z zadowoleniem przyjmują Internet rzeczy w całej okazałości. Obecnie są dumnymi posiadaczami kilkudziesięciu inteligentnych urządzeń, takich jak telewizory, bransoletki fitness, zegarki, systemy nadzoru, karmniki dla zwierząt, nianie i samochody, ale wiele osób nie wie, że urządzenia te przynoszą korzyści również osobom trzecim.

Bezpieczeństwo, Aktualności • 10.07.2018

Aplikacje dla sportowców mogą ujawniać ich adresy
Popularne aplikacje fitnessowe oferujące „tracking” osiągów aktywnego sportowo użytkownika mogą być z powodzeniem użyte w innych celach. W zależności od ustawień profilowych może się okazać, że ustalenie miejsca zamieszkania konkretnego użytkownika będzie bardzo łatwe.
Departament FBI ds. zwalczania cyberprzestępczości (IC3) opublikował najnowszy raport na temat przestępczości w sieci, w którym wskazał najczęstsze sposoby ataków, a także kilka innych ważnych statystyk, które warto mieć na uwadze od 2018 r.

Aktualności, Bezpieczeństwo • 06.07.2018

Dzieci w świecie online obronią się same?
Badania Bitdefender (Teens and online Threats, grudzień 2017) pokazują, że 52% nastolatków używa programu zabezpieczającego na swoich urządzeniach mobilnych. Z tego 47% posiada oprogramowanie darmowe, 39% płaci za ochronę, a 5% korzysta z wersji próbnej.
Jaka jest najczęstsza przyczyna skutecznych ataków? Najczęstszą przyczyną skutecznych ataków jest brak najnowszych aktualizacji oprogramowania.

Legalniewsieci.pl © 2019

Realizacja strony weboski

e-Gazela Biznesu

Trwa generowanie dokumentu...

REKLAMA

zamknij okno