Bezpieczeństwo, Aktualności • 20.07.2018

Bądźcie ostrożni podczas zakupów w Nevotel.com
O sklepie dowiedzieliśmy się od naszego czytelnika. W trakcie tygodnia sklep nie przyjmuje zamówień, a przy towarach pojawia się informacja „nie występuje na magazynie”. Jednak przed weekendem pojawiała się wyjątkowo atrakcyjna oferta.

Aktualności, Bezpieczeństwo • 20.07.2018

Włamanie do sklepu internetowego sieci Neonet
Sklep internetowy neo24.pl należący do sieci Neonet padł ofiarą cyberprzestępców. Ktoś przejął kontrolę nad serwerem sklepu i rozesłał wiadomości o fałszywej promocji. Ofiary mogły stracić pieniądze ulokowane na swoich rachunkach bankowych.

Aktualności, Bezpieczeństwo • 20.07.2018

Ticketmaster pada ofiarą ataku na karty cyfrowe na całym świecie
Pod koniec czerwca firma biletowa Ticketmaster potwierdziła, że ​​Inbenta, dostawca stron internetowych, padł ofiarą ataku na ich system zabezpieczeń. Jednak obecnie naukowcy ujawniają, że było to bardziej skomplikowane, niż się wydawało i zdecydowanie zaprzeczają jakoby był to jednorazowy atak, donosi RiskIQ.

Bezpieczeństwo, Aktualności • 20.07.2018

Brytyjscy urzędnicy ostrzegają przed "nowym ryzykiem" od Huawei
Funkcjonariusze z brytyjskiego urzędu bezpieczeństwa twierdzą, że nie mogą dać 100% gwarancji iż sprzęt telekomunikacyjny dostarczany przez Huawei nie stanowi zagrożenia dla bezpieczeństwa narodowego!
Opublikowana na stronach Ministerstwa Sprawiedliwości dokumentacja techniczna systemów e-sądu zawierała hasła administratorów, adresację serwerów, architekturę sieci i pliki konfiguracyjne. Dane poufne były „chronione” naniesionymi na pdfy czarnymi prostokątami.
Aplikacje fitnesowe i współpracujące z nimi akcesoria stają się coraz popularniejsze. Pozwalają użytkownikom monitorować ich codzienną aktywność, oferują zestawienia, statystyki oraz pozwalają dzielić się nimi z znajomymi i wzajemnie motywować. Niestety, technologia może zostać wykorzystana w innych celach i przyczynić się do krytycznych sytuacji.

Aktualności, Bezpieczeństwo • 17.07.2018

Uwaga na fałszywe prośby o aktualizację sterownika LTE 5.0!
Użytkownicy telefonów z Androidem od pewnego czasu otrzymują SMS-y nakłaniające ich do rzekomej aktualizacji sterownika LTE. Zdarza się nawet, że w tej samej sprawie hakerzy dzwonią do swoich ofiar i przedstawiają się jako przedstawiciele operatora telefonii komórkowej.
Dzisiaj otrzymaliśmy informację na temat sklepu esmok.pl Przedsiębiorca którego dane widnieją na stronie sklepu poinformował nas, że jego dane zostały wykorzystane bez jego wiedzy, a domena, której wcześniej był właścicielem, została zarejestrowana na Cyprze!
Niemiecka firma hostingowa doznała poważnego naruszenia danych, ponieważ jeden z jej klientów podobno był dłużnikiem hakera. Ten postanowił wykraść jego dane z bazy firmy. Firma dowiedziała się o naruszeniu, gdy sam haker ogłosił to na forum.
Popularna wśród kierowców aplikacja umożliwia wygodniejszą i bezpieczniejszą jazdę samochodem, informując o korkach, wypadkach, kontrolach radarowych i innych zdarzeniach drogowych. Wśród funkcji, jakie realizuje Yanosik jest także usługa, o której mało kto wie. Chodzi o ustalanie położenia lokalizatorów notiOne.

Legalniewsieci.pl © 2019

Realizacja strony weboski

e-Gazela Biznesu

Trwa generowanie dokumentu...

REKLAMA

zamknij okno