Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymała Weijinga W., dyrektora sprzedaży Huawei w Polsce oraz Piotra D – pracownika Orange Polska. Obaj podejrzani są o współpracę z chińskimi służbami specjalnymi.

Aktualności, Bezpieczeństwo • 11.01.2019

5 porad dla pracodawców, dzięki którym złożą PIT-11 na czas
W świetle najnowszych przepisów pracodawcom pozostały jedynie 3 tygodnie na złożenie do urzędu skarbowego PIT-11. Co zrobić, aby szybko i bez problemu zdążyć na czas?
Klienci popularnego, amerykańskiego sklepu internetowego z odzieżą DiscountMugs.com, którzy w ciągu czterech miesięcy ubiegłego roku dokonywali w nim zakupów, teraz otrzymują wysyłane z witryny sklepu niepokojące powiadomienia.
Jak poinformował Tygodnik Kurier Gmin, internetowi przestępcy wyłudzają pieniądze, posiłkując się nową metodą. Informację tę potwierdza policja w Wołowie.

Aktualności, Bezpieczeństwo • 10.01.2019

O tym, jak operator sieci komórkowej sklonował numer telefonu
Serwis niebezpiecznik.pl opisuje historię użytkownika, którego numer telefonu zaczął funkcjonować w innej sieci. Przez pewien czas na ten sam numer można było dodzwonić się do dwóch różnych osób.

Bezpieczeństwo, Aktualności • 10.01.2019

Ze sklepu Google Play znika 85 złośliwych aplikacji
To efekt raportu przedstawionego przez ekspertów z firmy Trend Micro, specjalizujących się w zakresie bezpieczeństwa aplikacji na urządzenia mobilne.

Bezpieczeństwo, Aktualności • 09.01.2019

Oszuści podszywają się pod Netflix
Tym razem na celowniku cyberoszustów znaleźli się użytkownicy Netfliksa. Atak miał miejsce w Stanach Zjednoczonych, co jednak nie oznacza, że europejscy abonenci platformy mogą czuć się bezpiecznie. W Polsce abonament Netflix płaci według jednego z szacunków ok. 760 tys. osób – one też mogą być odbiorcami fałszywych wiadomości.

Bezpieczeństwo, Aktualności • 09.01.2019

Koniec zabezpieczeń Captcha?
Niedawno opublikowane wyniki badań pokazują, że niektóre rodzaje zabezpieczeń captcha stały się przestarzałe. Powód: maszyny nauczyły się, jak je omijać.
Z końcem grudnia 2018 roku miało miejsce przejęcie przez hakerów bazy danych, zawierającej poufne informacje ponad 7,6 miliona użytkowników gry sieciowej Town of Salem.

Aktualności, Bezpieczeństwo • 09.01.2019

Niemiecki haker zatrzymany przez policję. Przyznał się do winy
20-letni niemiecki cyberprzestępca został tymczasowo aresztowany w związku z kradzieżą danych niemieckich polityków, celebrytów i artystów. Prawdopodobnie działał w pojedynkę.

Legalniewsieci.pl © 2019

Realizacja strony weboski

e-Gazela Biznesu

Trwa generowanie dokumentu...

REKLAMA

zamknij okno