Bezpieczeństwo, Aktualności • 06.08.2018

Kontrola RODO?! To mogą być oszuści!
W Twojej firmie pojawiła się niezapowiedziana kontrola Urzędu Ochrony Danych Osobowych? Uważaj to mogli być oszuści. Urząd ostrzega, że w firmach w ostatnim czasie pojawiają się osoby podszywające się pod kontrolerów UODO i zaleca zachowanie ostrożności. Prawdziwe kontrole jednak będą.
Po niewielkim spadku liczby nowych przykładów złośliwego oprogramowania w 2017 roku, w pierwszej połowie 2018 roku odnowił się trend szybkiego wzrostu. W drugim kwartale 2018 roku eksperci firmy G DATA podczas badań odkrywali nową złośliwą aplikację na system Android co 7 sekund!
Przez krótki czas w oficjalnym sklepie Google Play dostępna była aplikacja o nazwie BZWBKlight, która podszywała się pod oryginalną aplikację Banku Zachodniego WBK. Można było ją także pobrać z innych miejsc w sieci, pojawiły się nawet reklamy tej aplikacji w popularnych serwisach internetowych.

Aktualności, Bezpieczeństwo • 02.08.2018

Reddit zhakowany – dwuskładnikowe uwierzytelnienie nie pomogło
Serwis Reddit, uznawany przez niektórych za anglojęzyczną wersję polskiego serwisu Wykop, padł ofiarą włamywaczy. Poinformowano o tym na oficjalnej stronie serwisu wraz z podaniem wielu istotnych szczegółów włamania. Okazuje się, że czas bezpiecznych kodów SMS już przeminął.

Aktualności, Bezpieczeństwo • 02.08.2018

Korzystasz z urządzeń aktywowanych głosem? Uważaj!
Dzięki rozpoznawaniu mowy i asystentom osobistym, aktywowanych głosem, którzy powoli wkraczają w świat korporacji, firmy będą musiały dostosować swoje zabezpieczenia i cyfrowe strategie, infrastrukturę i interakcje z klientem do nowych standardów.
Urządzenia podłączone do sieci całkowicie zdominowały nasze życie. Począwszy od telefonów, aż po Internet Rzeczy, który jest coraz bardziej obecny w naszych domach. Za pomocą aplikacji możemy sterować oknami, bramami garażowymi, włączać i wyłączać światło.

Aktualności, Bezpieczeństwo • 02.08.2018

Kto kocha adminów?
W ostatni piątek lipca świętowaliśmy dzień wszystkich administratorów, którzy zapewniają ochronę infrastruktury IT i stają się wybawcami w świecie cyfrowej codzienności. A kim są Ci tajemniczy eksperci? I na czym polega ich praca?

Aktualności, Bezpieczeństwo • 01.08.2018

Nowe zagrożenie dla klientów mBanku
Klienci mBanku po raz kolejny stali się celem ataku hakerskiego. Przestępcy sprytnie powołują się na RODO i skłaniają swoje ofiary do rzekomo wymaganej aktualizacji oprogramowania. To zaś kończy się, jak zwykle w takich przypadkach, zainfekowaniem komputera.

Bezpieczeństwo • 01.08.2018

Nowe oszustwo. Faktura od Tomasza Murach!
Nowe, stare oszustwo polegające na wysyłaniu pliku w formacie .rar, który ma rzekomo zawierać fakturę VAT.

Aktualności, Bezpieczeństwo • 31.07.2018

System Rekognition zamiast przestępców wskazał polityków
Rekognition to narzędzie firmy Amazon służące do rozpoznawania twarzy. Program zanalizował amerykańską policyjną bazę danych, w której przechowywane są zdjęcia przestępców. Wizerunki zostały powiązane z… 28 kongresmenami USA.

Legalniewsieci.pl © 2019

Realizacja strony weboski

e-Gazela Biznesu

Trwa generowanie dokumentu...

REKLAMA

zamknij okno